نشست دانشجویان و استادان هنر اسلامی دانشگاه تربیت مدرس با ابوالعلا سودآور برگزار شد

نشست دانشجویان و استادان هنر اسلامی دانشگاه تربیت مدرس با ابوالعلا سودآور برگزار شد نشست پرسش و پاسخ دانشجویان و استادان دانشگاه تربیت مدرس درباره پیشینه و ویژگی‌های هنر ایران در دوره اسلامی با ابوالعلا سودآور پژوهشگر حوزه هنرهای ایرانی و اسلامی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

سومین نشست نمایشگاه بایسنغر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

سومین نشست نمایشگاه بایسنغر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، سومین نشست نمایشگاه بایسنغر را به مناسبت برپایی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

قدیم‌ترین نسخه خطی از فارابی در کتابخانه و موزه ملی ملک

قدیم‌ترین نسخه خطی از فارابی در کتابخانه و موزه ملی ملک همایش بزرگداشت «ابونصر فارابی معلم ثانی» با یک ارایه پژوهش‌محور درباره «میراث حکیم فارابی در کتابخانه و موزه ملی ملک»، گریزی به گنجینه نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک داشت. این همایش به تاریخ 30 آبان 1402 در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ آذر ۱۴۰۲ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

دومین نشست علمی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

دومین نشست علمی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد دومین نشست نمایشگاه بایسنغر، هم‌زمان با گشایش نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

دوره جدید آموزشی نگارگری، گل و مرغ و تشعیر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

دوره جدید آموزشی نگارگری، گل و مرغ و تشعیر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود دوره آموزشی نگارگری، گل و مرغ و تشعیر با تدریس استاد پریسا رحمانی در چارچوب مدرسه پاییزی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

آن‌جا که حال آثار تاریخی و نسخه‌های خطی خوب می‌شود ...

آن‌جا که حال آثار تاریخی و نسخه‌های خطی خوب می‌شود ... «کارگاه حفاظت و مرمت» کتابخانه و موزه ملی ملک جایی‌ست که زخم‌های ناگزیر از گذرِ زمان بر تنِ یادگارهای تاریخی بهبود می‌یابد؛ همان‌جا که «حال» آثار تاریخی و نسخه‌های خطی «خوب» می‌شود؛ آرامش‌گاهی برای یادگارهای برجای‌مانده از هنر پیشینیان ...

ادامه مطلب

دومین نشست نمایشگاه بایسنغر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

دومین نشست نمایشگاه بایسنغر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، دومین نشست نمایشگاه بایسنغر را به مناسبت برپایی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

نخستین نشست علمی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

نخستین نشست علمی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد نخستین نشست از مجموعه نشست‌های نمایشگاه بایسنغر، هم‌زمان با گشایش نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب