نسخه‌های خطی المسالک و الممالک به همراه نقشه‌های تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آیند

نسخه‌های خطی المسالک و الممالک به همراه نقشه‌های تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آیند «نمایشگاه هفت اقلیم؛ جغرافیا به روایت نسخ خطی کتابخانه و موزه ملی ملک» هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

سخنرانی سیدمحمد بهشتی، بهمن نامور مطلق، اسماعیل بنی‌اردلان و ناصر فکوهی درباره موزه و گفتمان‌های اجتماعی

سخنرانی سیدمحمد بهشتی، بهمن نامور مطلق، اسماعیل بنی‌اردلان و ناصر فکوهی درباره موزه و گفتمان‌های اجتماعی کتابخانه و موزه ملی ملک و پژوهشکده هنر دانشگاه هنر، سلسله نشست‌های «موزه و گفتمان‌های اجتماعی» را با سخنرانی کارشناسان و صاحب‌نظرانی برجسته در حوزه‌های جامعه‌شناسی، هنر، انسان‌شناسی و میراث فرهنگی همچون سیدمحمد بهشتی، بهمن نامور مطلق، اسماعیل بنی‌اردلان و ناصر فکوهی، در اردیبهشت و خرداد 1395 خورشیدی در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

«نمایشگاه سروستان؛ نقش سرو در آثار تاریخی ایران» گشایش یافت

«نمایشگاه سروستان؛ نقش سرو در آثار تاریخی ایران» گشایش یافت «نمایشگاه سروستان؛ نقش سرو در آثار تاریخی ایران»، همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم (ص) بر اساس‌وقف نامه حاج حسین ملک، در نگارخانه کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

نواخوانی امیرحسین مدرس در منقبت پیامبر اکرم (ص) در کتابخانه و موزه ملی ملک

نواخوانی امیرحسین مدرس در منقبت پیامبر اکرم (ص) در کتابخانه و موزه ملی ملک آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، همراه با منقبت‌خوانی و نواخوانی امیرحسین مدرس در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

نقش سرو در آثار تاریخی ایران به نمایش درمی‌آید

نقش سرو در آثار تاریخی ایران به نمایش درمی‌آید «نمایشگاه سروستان؛ نقش سرو در آثار کتابخانه و موزه ملی ملک» هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

قدیم‌ترین نسخه الهیات شفا چگونه پای دانشگاه اسکوالا نرماله سوپریوره ایتالیا را به ایران باز کرد

قدیم‌ترین نسخه الهیات شفا چگونه پای دانشگاه اسکوالا نرماله سوپریوره ایتالیا را به ایران باز کرد نماینده «پروژه تصحیح و ترجمه به انگلیسی الهیات شفای ابن سینا» در دانشگاه اسکوالا نرماله سوپریوره ایتالیا با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک و بازدید و مطالعه قدیم‌ترین نسخه شفا اثر جاودانه ابن سینا، جزییات این پروژه را تشریح کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

اجرای آیین‌های پهلوانی و نقالی و منقبت‌خوانی در کتابخانه و موزه ملی ملک

اجرای آیین‌های پهلوانی و نقالی و منقبت‌خوانی در کتابخانه و موزه ملی ملک آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام بر اساس سفارش حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک در وقف‌نامه، در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها