​​اطلاعیه مهم درباره وضعیت خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه 18 امرداد 1397 خورشیدی

​​اطلاعیه مهم درباره وضعیت خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه 18 امرداد 1397 خورشیدی خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه 18 امرداد 1397 خورشیدی، به دلیل سم‌پاشی ساختمان، در ساعت 12:30 پایان خواهد یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه

بازدید دانشجویان 11 کشور جهان از کتابخانه و موزه ملی ملک/ گزارش تصویری

بازدید دانشجویان 11 کشور جهان از کتابخانه و موزه ملی ملک/ گزارش تصویری یک گروه 35 نفره دانشجو از 11 کشور جهان که برای دوره فارسی‌آموزی در مدرسه تابستانی دانشگاه علامه طباطبایی به ایران آمده‌اند، از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

نمایشگاه «برگ‌هایی از تاریخ مشروطیت ایران» گشایش یافت

نمایشگاه «برگ‌هایی از تاریخ مشروطیت ایران» گشایش یافت کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری خانه‌موزه شهید مدرس تهران، نمایشگاه «برگ‌هایی از تاریخ مشروطیت ایران» برگرفته از نسخه منحصربه‌فرد مصور خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار» را هم‌زمان با سال‌روز پیروزی جنبش مشروطه ایران، در آن خانه تاریخی برپا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

​نشست «پیشینه کاربرد کاغذ چینی در نسخه‌های خطی ایرانی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

​نشست «پیشینه کاربرد کاغذ چینی در نسخه‌های خطی ایرانی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد نشست «پیشینه کاربرد کاغذ چینی در نسخه‌های خطی ایرانی» با سخنرانی ایلزه استورکنبوم (Ilse Sturkenboom) دانش‌آموخته «تاریخ هنر اسلامی- ایرانی» دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

اطلاعیه مهم درباره وضعیت خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه 11 امرداد 1397 خورشیدی

اطلاعیه مهم درباره وضعیت خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه 11 امرداد 1397 خورشیدی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه 11 امرداد 1397 خورشیدی، استثنائا به جای ورودی اصلی از محوطه تاریخی باغ ملی، از ورودی جنوب غربی در سمت خیابان 30 تیر از مراجعان گرامی میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه

نشست «پیشینه کاربرد کاغذ چینی در نسخه‌های خطی ایرانی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست «پیشینه کاربرد کاغذ چینی در نسخه‌های خطی ایرانی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، نشست «پیشینه کاربرد کاغذ چینی در نسخه‌های خطی ایرانی» را با سخنرانی استاد «تاریخ هنر اسلامی- ایرانی» دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

همکاری‌های فرهنگی میان کتابخانه و موزه ملی ملک و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گسترش می‌یابد

همکاری‌های فرهنگی میان کتابخانه و موزه ملی ملک و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گسترش می‌یابد معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هم‌زمان با دیدار مدیرعامل کتابخانه و موزه ملی ملک و بازدید از ظرفیت‌های گنجینه آثار تاریخی و کتاب‌های خطی، چاپی و چاپ سنگی این مجموعه، آمادگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را برای همکاری‌های بیش‌تر با بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران با محوریت کتاب و پژوهش اعلام کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک در متروی پایتخت

کتابخانه و موزه ملی ملک در متروی پایتخت تصویر 60 اثر از نفایس فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانیِ موجود در گنجینه آثار تاریخی- فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک در سه بسته نمایشگاهی «خوش‌نویسی»، «نگاره‌های ایرانی» و «گزیده هنر اسلامی» در ایستگاه‌های متروی تهران با هدف آشنایی شهروندان با جلوه‌های زرین فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی، همچنین معرفی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

تجلیل از واقفان و اهداکنندگان کتاب در موقوفه حاج حسین آقا ملک

تجلیل از واقفان و اهداکنندگان کتاب در موقوفه حاج حسین آقا ملک دهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم، عصر چهارشنبه سوم امرداد 1397 با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران،‌پایان یافت. در این آیین که با حضور اهالی فرهنگ و هنر و دوستداران علی‌‌ابن موسی‌الرضا علیه‌السلام برگزار شد، در کنار برنامه‌هایی چون سخنرانی، تجلیل از برندگان مسابقه قرآنی ماه مبارک رمضان، منقبت‌خوانی و نقالی و پخش کلیپ‌هایی با موضوع امام رضا علیه‌السلام و حاج حسین آقا ملک، از شش واقف و اهداکننده کتاب تقدیر شد. حسینعلی سودآور، آیت‌الله‌ سیدموسی شبیری زنجانی، خانواده‌های شادروانان میر کسرا حاج سیدجوادی، هاشم فلاح، بیژن الهی و مرتضی زاهدی، نیک‌اندیشانی به شمار می‌آیند که مجموعه‌هایی ارزشمند از کتاب‌ها و کتابخانه‌های شخصی خود را به نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از ش کتابخانه بزرگ کشور اهدا یا وقف کرده‌اند.

ادامه مطلب