توقف خدمات کتابخانه و موزه ملی ملک از ۱۲مهر ۱۳۹۹ تا آگاهی بعدی

توقف خدمات کتابخانه و موزه ملی ملک از ۱۲مهر ۱۳۹۹ تا آگاهی بعدی خدمات کتابخانه و موزه ملی ملک به پژوهشگران و گردشگران،با توجه به اعلام ستاد ملی رویارویی با کرونا درباره تعطیلی فعالیت‌ برخی مراکز در استان تهران همچون کتابخانه‌ها و موزه‌ها از تاریخ ۱۲مهر ۱۳۹۹ خورشیدی تا آگاهی بعدی متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۹۹ در اخبار موسسه ویژه‌ها

دفتر یکم کتاب «روزگار ملک» (هشتاد خاطره و روایت از حاج حسین آقا ملک) منتشر شد

دفتر یکم کتاب «روزگار ملک» (هشتاد خاطره و روایت از حاج حسین آقا ملک) منتشر شد کتاب «روزگار ملک» (هشتاد خاطره و روایت از حاج حسین آقا ملک «دفتر یکم») به کوشش و نگارش مهدی یساولی روزنامه‌نگار و پژوهشگر تاریخ با مقدمه سیدعبدالله انوار منتشر شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۶ مهر ۱۳۹۹ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

هفته دفاع مقدس در آینه گنجینه آثار کتابخانه و موزه ملی ملک

هفته دفاع مقدس در آینه گنجینه آثار کتابخانه و موزه ملی ملک دوران هشت ساله دفاع مقدس، برهه‌ای حماسه‌آفرین در تاریخ این مرز و بوم به شمار می‌آید؛ دورانی که گرچه سه دهه از آن گذشته، اما وقایع تلخ و شیرینی برای ملت ایران برجای نهاده است. اهل تاریخ و فرهنگ کشور از همان سال‌های نخستین آغاز جنگ تحمیلی ایران و عراق کوشیدند حماسه‌های مستند این دوران و دلاوری‌های شهیدان، جانبازان، آزادگان و رزمندگان را برای همیشه ماندگار کنند. چاپ تمبر یادبود برای ثبت آن حماسه‌ها از کوشش‌هایی بود که انجام گرفت. مجموعه‌ای از تمبرهای یادبود این دوران که در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک نگهداری می‌شود، بیانگر گوشه‌هایی از آن رویداد مهم در تاریخ چند دهه اخیر ایران‌اند.

ادامه مطلب