فلسفه غرب در مجموعه کتابخانه و موزه ملی ملک

فلسفه غرب در مجموعه کتابخانه و موزه ملی ملک پیشتر در جایی دیگر در خصوص مجموعه فلسفی ملک سخن گفته بودیم. در آن مقال در خصوص نسخه‌های خطی با موضوع فلسفه در مجموعه رسائل خطی موجود در کتابخانه ملی ملک سخن رفته بود. اینک در این فرصت سخن از آثار چاپی با موضوع فلسفه و به طور اخص فلسفه غرب است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتاب چگونه می‌تواند در دوران بحران کرونا به انسان آرامش ببخشد

کتاب چگونه می‌تواند در دوران بحران کرونا به انسان آرامش ببخشد نشست تخصصی مجازی «تاثیر کتاب و کتابخوانی در تقویت توان بردباری افراد جامعه متاثر از بیماری کرونا» با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

ادامه مطلب

منظومه گسترده برنامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت بیست و هشتمین هفته کتاب

منظومه گسترده برنامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت بیست و هشتمین هفته کتاب کتابخانه و موزه ملی ملک منظومه‌ای گسترده از برنامه‌های گوناگون فرهنگی را هم‌زمان با فرارسیدن هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار و به مناسبت بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و احترام به دستورالعمل‌های بهداشتی، بیش‌تر با رویکرد بهره‌گیری از توانمندی‌های فضای مجازی به اجرا می‌گذارد.

ادامه مطلب

شهردار تهران از خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین دیدار کرد

شهردار تهران از خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین دیدار کرد دکتر پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در خانه تاریخی ملک از بخش‌های تاریخی دوران قاجار و پهلوی، بخش‌های خدمت‌رسانی و کارگاه بازپیرایی شمالی خانه بازدید کرد. این دیدار هم‌زمان با بهره‌برداری از بخش‌های تازه خدمات‌رسانی و گردشگری این عمارت تاریخی انجام گرفت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۹ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک خدمات غیر حضوری پژوهشی به پژوهشگران ارایه می‌دهد

کتابخانه و موزه ملی ملک خدمات غیر حضوری پژوهشی به پژوهشگران ارایه می‌دهد کتابخانه و موزه ملی ملک، با هدف روشن نگاه‌داشتن چراغ پژوهش و تولید آثار فرهنگی در وضعیت کنونی توقف خدمات نهادهای فرهنگی به دلیل پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، خدمات خود را به پژوهشگران حوزه کتاب به ویژه نسخه‌های خطی، به گونه غیر حضوری ارایه می‌دهد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص ویژه‌ها

آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اکرم (ص) در خانه تاریخی ملک برگزار شد

آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اکرم (ص) در خانه تاریخی ملک برگزار شد همزمان با برگزاری آیین وقف‌نامه‌ای میلاد پیامبراکرم (ص) برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک و آیین بزرگ‌داشت میلاد امام جعفر صادق (ع) در کتابخانه و موزه ملی ملک با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پایگاه بسیج خانه تاریخی ملک و به همراه چایخانه این بنای تاریخی در بازار بین‌الحرمین تهران گشایش یافت.

ادامه مطلب

​شاهکار خوش‌نویسی بانوی قاجاری در منقبت حضرت رسول (ص) و ائمه اطهار (علیهم‌السلام)

​شاهکار خوش‌نویسی بانوی قاجاری در منقبت حضرت رسول (ص) و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) اگر سلسله صفوی را سرآغاز تاریخ معاصر ایران در نظر بگیریم، حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی در این دوران را به عنوان صفحات اولیه این سرفصل می‌توانیم بپذیریم که بهترین نمونه آن حضور زنان در جنگ چالدران در دوران شاه اسماعیل یکم صفوی است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

​گنجینه خطی ملک؛ دریچه‌ای به سخنان گهربار امام صادق (ع)

​گنجینه خطی ملک؛ دریچه‌ای به سخنان گهربار امام صادق (ع) مجموعه نسخه‌ها و رساله‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک با محوریت امام جعفر صادق (ع)، گزیده‌ای از حدیث‌ها و سخنان این امام همام را پیش روی پژوهشگران می‌گذارد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

آیین وقف‌نامه‌ای میلاد پیامبر اکرم (ص) در خانه تاریخی ملک برگزار می‌شود

آیین وقف‌نامه‌ای میلاد پیامبر اکرم (ص) در خانه تاریخی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک آیین وقف‌نامه‌ای میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و حضور حداقلی مهمانان با فاصله‌گذاری اجتماعی، در خانه تاریخی ملک در تهران برگزار می‌کند.

ادامه مطلب