کارگاه «آشنایی با خطوط کوفی» با حضور پرشمار پژوهشگران و هنرجویان برگزار شد

کارگاه «آشنایی با خطوط کوفی» با حضور پرشمار پژوهشگران و هنرجویان برگزار شد کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه عملی و نشست نظری «آشنایی با خطوط کوفی و آرایه‌های قرآنی» را با حضور پرشمار پژوهشگران و هنرجویان هنرهای اسلامی در روز سه‌شنبه 25 بهمن 1401 خورشیدی برگزار کرد.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک، از استاد و پژوهشگر برجسته خط کوفی تجلیل کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک، از استاد و پژوهشگر برجسته خط کوفی تجلیل کرد کتابخانه و موزه ملی ملک آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم را برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک با حضور گسترده دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی برگزار و در این مراسم از همایون مقدس استاد و پژوهشگر خط کوفی تجلیل کرد.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک، سه سفر زیارتی به مشهد مقدس به مهمانان جشن مبعث اهدا می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، سه سفر زیارتی به مشهد مقدس به مهمانان جشن مبعث اهدا می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با برپایی آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم، به سه نفر از مهمانان جشن، سفر زیارتی به بارگاه ثامن‌الحجج حضرت علی‌بن موسی‌الرضا علیه‌السلام را به قید قرعه اهدا می‌کند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم (ص) را برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم (ص) را برگزار می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم را برابر سنت نیم قرن گذشته به وصیت مرحوم حاج حسین ملک بزرگ‌واقف ایرانی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه و نشست «آشنایی با خطوط کوفی و آرایه‌های قرآنی» برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه و نشست «آشنایی با خطوط کوفی و آرایه‌های قرآنی» برگزار می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه عملی و نشست نظری «آشنایی با خطوط کوفی و آرایه‌های قرآنی» را در روز سه‌شنبه 25 بهمن 1401 خورشیدی برپا می‌کند. این کارگاه و نشست با پژوهشگاه میراث فرهنگی، هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت مبعث پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

نمایشگاه «راویان کوچک انقلاب بزرگ» در خانه‌موزه شهید مطهری برپا شد

نمایشگاه «راویان کوچک انقلاب بزرگ» در خانه‌موزه شهید مطهری برپا شد نمایشگاه «راویانِ کوچکِ انقلاب بزرگ» با محوریت نمایش تمبرهای یادبود سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک در خانه‌موزه شهید مطهری برپا شد.

ادامه مطلب

نشست تخصصی «آشنایی با برندسازی و اهمیت آن در حوزه صنایع دستی» برگزار می‌شود

نشست تخصصی «آشنایی با برندسازی و اهمیت آن در حوزه صنایع دستی» برگزار می‌شود چرا تولیدکنندگان صنایع دستی با مفهوم برند آشنا باشند؟ این آشنایی چه دستاوردهایی برای کنش‌گران حوزه صنایع دستی خواهد داشت؟ این‌ها پرسش‌هایی است که در نشست تخصصی «آشنایی با برندسازی و اهمیت آن در حوزه صنایع دستی» پاسخ می‌گیرند. این برنامه در روز پنج‌شنبه 20 بهمن 1401 خورشیدی از ساعت 13 تا 15 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای را به بازدید رایگان از تالارهای موزه‌ای بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک از نسخه نفیس قرآن کوفی (اهدایی ابوالعلا سودآور) رونمایی کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک از نسخه نفیس قرآن کوفی (اهدایی ابوالعلا سودآور) رونمایی کرد بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، از نسخه نفیس قرآن کریم به خط کوفی (اهدایی ابوالعلا سودآور به کتابخانه و موزه ملی ملک) هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام رونمایی کرد.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک سه نمایشگاه در موزه‌ها و دیگر مرکزهای فرهنگی تهران برپا کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک سه نمایشگاه در موزه‌ها و دیگر مرکزهای فرهنگی تهران برپا کرد نمایشگاه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در موزه‌ها و دیگر مرکزهای فرهنگی تهران گشایش یافت.

ادامه مطلب