​دعوت به بازدید از نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک

​دعوت به بازدید از نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک منتشر شده در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۴

دعوت به بازدید از نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاهی از آثار نقاشی پشت شیشه استاد مهرنوش بشارت و هنرجویان از تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ خورشیدی به مدت یک هفته برگزار کرده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، آثار نقاشی پشت شیشه استاد مهرنوش بشارت و هنرجویان وی، با مضمون‌ها و موضوعات حماسی، مذهبی، خط و نقاشی، گل و مرغ و شمایل‌کشی اجرا شده است. این نمایشگاه در روز پنج‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ خورشیدی هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها با حضور دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی گشایش یافت. هم‌زمان با گشایش نمایشگاه، یک جلسه از دوره آموزشی نقاشی پشت شیشه با حضور استاد و هنرجویان برگزار شد که دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی با تماشای آن می‌توانستند به گونه مقدماتی با این هنر و شیوه‌های اجرای آن آشنا شوند. علاقه‌مندان می‌توانند تا روز ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ خورشیدی از این نمایشگاه بازدید کنند.

موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های نفیس خطی است که در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» جای گرفته است. 

​​دعوت به بازدید از نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک/ خبر​

نظر شما: