گشایش نمایشگاه «سروستان در هنر ایرانی» در ارسباران

گشایش نمایشگاه «سروستان در هنر ایرانی» در ارسباران ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

سروهای ایرانی از کتابخانه و موزه ملی ملک به فرهنگ‌سرای ارسباران می‌روند

نمایشگاه «سروستان در هنر ایرانی»4 اردیبهشت 1396 گشایش می‌یابد

نمایشگاه «سروستان در هنر ایرانی» از مجموعه بسته‌های نمایشگاهی کتابخانه و موزه ملی ملک، روز دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 خورشیدی در فرهنگ‌سرای گلستان تهران گشایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «سروستان در هنر ایرانی» در قالب 23 تابلوی نمایشگاهی، نقش درخت سرو را در فرهنگ ایرانی در زمینه‌هایی چون تزیین قرآن مجید، فلزکاری، قالی‌بافی، پارچه‌ها و بافته‌ها، نسخه‌های خطی، چاپ سنگی و نگارگری به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه «سروستان در هنر ایرانی» دستاورد پژوهشی در کتابخانه و موزه ملی ملک است که در طراحی و برپایی آن از برخی منابع این گنجینه تاریخی و هنری نیز بهره گرفته شده است. این نمایشگاه، که جلوه‌های حضور درخت سرو را در بخش‌های گوناگون فرهنگ ایرانی به نمایش می‌گذارد، در روز دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 خورشیدی در فرهنگ‌سرای ارسباران گلستان گشایش یافته و تا 14 اردیبهشت 1396 خورشیدی در این مکان فرهنگی برپا خواهد بود. تابلوهای این نمایشگاه با تاکید بر نقش سرو در فرهنگ و هنر ایرانی، دگرگونی‌های آن را در گذر زمان بررسی می‌کند. درخت سرو از میان دیگر گونه‌های درختان بیش‌ترین جلوه را در فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی داشته است. با نگاهی به آثار متنوع موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک می‌توان نقش‌هایی گوناگون از این درخت شگفت‌انگیز را به تماشا نشست.

دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی برای بازدید از نمایشگاه «سروستان در هنر ایرانی» می‌توانند ساعت 10 تا ساعت 20 هر روز به فرهنگ‌سرای ارسباران به نشانی «خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا» مراجعه کرده یا با شماره‌های تلفن 20-2287281 تماس بگیرند.

برچسب‌ها:

نظر شما: