کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه و نشست «آشنایی با خطوط کوفی و آرایه‌های قرآنی» برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه و نشست «آشنایی با خطوط کوفی و آرایه‌های قرآنی» برگزار می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه عملی و نشست نظری «آشنایی با خطوط کوفی و آرایه‌های قرآنی» را در روز سه‌شنبه 25 بهمن 1401 خورشیدی برپا می‌کند. این کارگاه و نشست با پژوهشگاه میراث فرهنگی، هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت مبعث پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

نمایشگاه «راویان کوچک انقلاب بزرگ» در خانه‌موزه شهید مطهری برپا شد

نمایشگاه «راویان کوچک انقلاب بزرگ» در خانه‌موزه شهید مطهری برپا شد نمایشگاه «راویانِ کوچکِ انقلاب بزرگ» با محوریت نمایش تمبرهای یادبود سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک در خانه‌موزه شهید مطهری برپا شد.

ادامه مطلب

نشست تخصصی «آشنایی با برندسازی و اهمیت آن در حوزه صنایع دستی» برگزار می‌شود

نشست تخصصی «آشنایی با برندسازی و اهمیت آن در حوزه صنایع دستی» برگزار می‌شود چرا تولیدکنندگان صنایع دستی با مفهوم برند آشنا باشند؟ این آشنایی چه دستاوردهایی برای کنش‌گران حوزه صنایع دستی خواهد داشت؟ این‌ها پرسش‌هایی است که در نشست تخصصی «آشنایی با برندسازی و اهمیت آن در حوزه صنایع دستی» پاسخ می‌گیرند. این برنامه در روز پنج‌شنبه 20 بهمن 1401 خورشیدی از ساعت 13 تا 15 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای را به بازدید رایگان از تالارهای موزه‌ای بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک از نسخه نفیس قرآن کوفی (اهدایی ابوالعلا سودآور) رونمایی کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک از نسخه نفیس قرآن کوفی (اهدایی ابوالعلا سودآور) رونمایی کرد بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، از نسخه نفیس قرآن کریم به خط کوفی (اهدایی ابوالعلا سودآور به کتابخانه و موزه ملی ملک) هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام رونمایی کرد.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک سه نمایشگاه در موزه‌ها و دیگر مرکزهای فرهنگی تهران برپا کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک سه نمایشگاه در موزه‌ها و دیگر مرکزهای فرهنگی تهران برپا کرد نمایشگاه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در موزه‌ها و دیگر مرکزهای فرهنگی تهران گشایش یافت.

ادامه مطلب

سه نمایشگاه جذاب آثار تاریخی و هنری در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

سه نمایشگاه جذاب آثار تاریخی و هنری در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد سه نمایشگاه جذاب آثار تاریخی و هنری هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت حاج حسین آقا ملک، در آیین گرامی‌داشت میلاد امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

دعوت به بازدید از «نمایشگاه بانوان واقف در کتابخانه و موزه ملی ملک»

دعوت به بازدید از «نمایشگاه بانوان واقف در کتابخانه و موزه ملی ملک» به دیدار این نمایشگاه بیایید؛ جایی که آثار اهدایی و وقفی 13 بانوی نیک‌اندیش و نیکوکار در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران آرام گرفته، حضور دوستداران فرهنگ و تمدن این سرزمین را انتظار می‌کشند. این‌جا «نمایشگاه بانوان واقف در کتابخانه و موزه ملی ملک» است!

ادامه مطلب

نشست علمی «کتاب الصیدنه ابوریحان بیرونی و نسخه‌های خطی تحریر فارسی آن» برگزار شد

نشست علمی «کتاب الصیدنه ابوریحان بیرونی و نسخه‌های خطی تحریر فارسی آن» برگزار شد نشست علمی «کتاب الصیدنه ابوریحان بیرونی و نسخه‌های خطی تحریر فارسی آن» با سخنرانی دکتر سارا فرض‌پور ماچیانی عضو هیات علمی گروه تاریخ علم بنیاد دایره‌المعارف اسلامی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ دی ۱۴۰۱ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

نشست علمی «کتاب الصیدنه ابوریحان بیرونی و نسخه‌های خطی تحریر فارسی آن» برگزار می‌شود

نشست علمی «کتاب الصیدنه ابوریحان بیرونی و نسخه‌های خطی تحریر فارسی آن» برگزار می‌شود درباره کتاب «الصیدنه» نوشته ابوریحان بیرونی چه می‌دانید؟ این کتاب ارزشمند به چه زبانی نوشته شده است؟ نسخه‌های تحریر فارسی این کتاب خطی کجاها نگهداری می‌شود و چه ویژگی‌هایی دارند؟ نشست علمی «کتاب الصیدنه ابوریحان بیرونی و نسخه‌های خطی تحریر فارسی آن» به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد. این نشست هم‌زمان با بزرگ‌داشت پنجاهمین سال درگذشت حاج حسین آقا ملک، در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ دی ۱۴۰۱ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی