خانه تاریخی ملک، محور گردشگری فرهنگی بازار تهران می‌شود

خانه تاریخی ملک، محور گردشگری فرهنگی بازار تهران می‌شود شماری از شخصیت‌های فرهنگی و استادان برجسته دانشگاه در بازدید از خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران، با اشاره بر ارزش والای این بنای 200 ساله تاریخی- فرهنگی در منظومه گردشگری و فرهنگ بازار تهران، بر اهمیت کاربری‌یابی و باززنده‌سازی آن در گستره فرهنگ و تاریخ تهران تاکید کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نشست تخصصی «پیشگیری به روش تغذیه سالم (تغذیه نوین قرآنی)» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست تخصصی «پیشگیری به روش تغذیه سالم (تغذیه نوین قرآنی)» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، نشست تخصصی «پیشگیری به روش تغذیه سالم (تغذیه نوین قرآنی)» را با رویکرد پژوهشی در نسخه‌های اسلامی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتابخانه و موزه ملی ملک و نمایشگاه طب‌الرضا، میزبان متخصصان طب سنتی بازدید ویژه

کتابخانه و موزه ملی ملک و نمایشگاه طب‌الرضا، میزبان متخصصان طب سنتی بازدید ویژه شماری از متخصصان طب سنتی اسلامی- ایرانی هم زمان با برپایی نمایشگاه «سلطان دل؛ روایتی از طب‌الرضا» با همراهی دکتر فرهاد رهبر از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

تور و کارگاه آموزشی «باغ قصه‌ها» برای کودکان 4 و 5 ساله تهرانی در کتابخانه و موزه ملی ملک

تور و کارگاه آموزشی «باغ قصه‌ها» برای کودکان 4 و 5 ساله تهرانی در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، تور هدفمند بازدید و کارگاه آموزشی «باغ قصه‌ها» را با میزبانی از کودکان 4 و 5 ساله کانون فرهنگی تربیتی رضوان، هم‌زمان با هفته ملی کودک برگزار کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتابخانه و موزه ملی ملک به کتابخانه آیت‌الله حکیم برای سامان‌دهی نسخه‌های خطی مشاوره و یاری می‌دهد

کتابخانه و موزه ملی ملک به کتابخانه آیت‌الله حکیم برای سامان‌دهی نسخه‌های خطی مشاوره و یاری می‌دهد مدیران و کارشناسان کتابخانه و موزه ملی ملک در بازدید از کتابخانه آیت‌الله حکیم، هم‌زمان با آگاهی از توانمندی‌ها و جایگاه این کتابخانه عمومی در منطقه نیاوران تهران که آیت‌الله سیدمحمدتقی حکیم بر آستان قدس رضوی وقف کرده است، زمینه‌های همکاری و ارایه مشاوره به ویژه در زمینه سامان‌دهی و نگهداری نسخه‌های خطی این کتابخانه را به بررسی گذاشتند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه، تور هدفمند بازدید و کارگاه‌های آموزشی برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه، تور هدفمند بازدید و کارگاه‌های آموزشی برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک، مجموعه‌ای از برنامه‌های گوناگون در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین کتابخانه و موزه دوستدار اوتیسم در ایران/ گزارش تصویری

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین کتابخانه و موزه دوستدار اوتیسم در ایران/ گزارش تصویری کتابخانه و موزه ملی ملک با برگزاری مجموعه کارگاه‌های آموزشی در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی برای کودکان و نوجوانان اوتیسم و همکاری با انجمن اوتیسم ایران در زمینه آموزش کاربردی فرهنگ و تاریخ به این کودکان و نوجوانان، تصویری نو از یک کتابخانه و موزه دوستدار کودکان و نوجوانان اوتیسم به نمایش گذاشت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

برای تماشای تمبرهای ویژه تاریخی ایران و جهان به کدام موزه برویم

برای تماشای تمبرهای ویژه تاریخی ایران و جهان به کدام موزه برویم مجهزترین و پیشرفته‌ترین سالن موزه‌ای تمبر در ایران، با نمایش 500 تمبر منحصربه‌فرد تاریخی ایرانی و خارجی، در کتابخانه و موزه ملی ملک به میزبانی از دوستداران فرهنگ و تاریخ نشسته است. بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران اخیرا تمبر بزرگ‌داشت «شهید محسن حججی»، تازه‌ترین تمبر شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با موضوع دفاع مقدس را به نمایش درآورده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های پاییز

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های پاییز سومین مرحله کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی و پژوهشی کتابخانه و موزه ملی ملک در گستره فرهنگ و هنر سنتی ایرانی- اسلامی در سال 1397 خورشیدی، با تمرکز بر دو محور «کارگاه‌های آموزشی» و «نشست‌های پژوهشی»، در 3 عنوان کارگاه آموزشی و دو عنوان نشست پژوهشی از هفتم مهر 1397 خورشیدی آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ مهر ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی