کتابخانه و موزه ملی ملک به گروه ناشران کشور پیوست

کتابخانه و موزه ملی ملک به گروه ناشران کشور پیوست کتابخانه و موزه ملی ملک با دریافت پروانه نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با هدف نشر نفایس فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی برپایه گنجینه نسخه‌های خطی و آثار تاریخی به ویژه برای برآوردن نیت واقف در «ترقی معارف»، به گروه ناشران کشور پیوست.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه

میزبانی رایگان «خانه تاریخی ملک» از تورهای تهران‌گردی در روزهای جمعه

میزبانی رایگان «خانه تاریخی ملک» از تورهای تهران‌گردی در روزهای جمعه تورهای تهران‌گردی با هماهنگی پیشین با کتابخانه و موزه ملی ملک، روزهای جمعه می‌توانند به رایگان از خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران دیدار کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

آیین رونمایی چهار اثر جدید گروه تئاتر نقش خیال با سخنرانی هوشنگ مرادی کرمانی

آیین رونمایی چهار اثر جدید گروه تئاتر نقش خیال با سخنرانی هوشنگ مرادی کرمانی گروه تئاتر نقش خیال، آیین رونمایی چهار اثر خود را با سخنرانی هوشنگ مرادی کرمانی به مناسبت رونمایی از نمایشنامه جدید حسن علیکرمی بر اساس داستانی از او، به میزبانی کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

زمینه پژوهش و نشر نسخه‌های خطی مرتبط با حج و زیارت در کتابخانه و موزه ملی ملک فراهم می‌آید

زمینه پژوهش و نشر نسخه‌های خطی مرتبط با حج و زیارت در کتابخانه و موزه ملی ملک فراهم می‌آید زمینه مطالعه، پژوهش و نشر نسخه‌های خطی مرتبط با فرهنگ حج و زیارت، با امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی میان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و پژوهشکده حج و زیارت در تهران فراهم می‌آید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

کتابخانه و موزه ملی ملک و مرکز نشر دانشگاهی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

کتابخانه و موزه ملی ملک و مرکز نشر دانشگاهی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند زمینه گسترش نشر متن‌ها و کتاب‌های علمی و پژوهشی، با امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی میان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و مرکز نشر دانشگاهی فراهم می‌آید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

نمایشگاه عکس‌های تاریخی نسخه خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار» در نگارخانه خیال گشایش می‌یابد

نمایشگاه عکس‌های تاریخی نسخه خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار» در نگارخانه خیال گشایش می‌یابد نمایشگاه تصویر عکس‌های تاریخی برگرفته از نسخه خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار» کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با برپایی نمایشگاه عکس فوتوغرافخانه در نگارخانه خیال به مناسبت صد و هفتاد و هفتمین سال ورود عکاسی به ایران برپا می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور از کتابخانه و موزه ملی ملک دیدار کرد

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور از کتابخانه و موزه ملی ملک دیدار کرد مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در دیدار از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به تماشای گوشه‌ها و برگ‌های زرین فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی نشست.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک به هنرجویان، ساخت پاپیه ماشه می‌آموزد

کتابخانه و موزه ملی ملک به هنرجویان، ساخت پاپیه ماشه می‌آموزد هنرجویان و پژوهشگران هنرهای سنتی، با آغاز کارگاه آموزشی ساخت پاپیه ماشه در کتابخانه و موزه ملی ملک در آذر 1398 خورشیدی، با اصول و ریزه‌کاری‌های فنون و شیوه‌های فراهم‌آوری پاپیه ماشه و جایگاه آن در فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه ساخت قلمدان‌ها و جلدهای لاکی آشنا می‌شوند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی