نمایشگاه تصویرهای مرقع نفیس «صلوات» به خط احمد نیریزی در فرهنگسرای گلستان تهران برپا شد

نمایشگاه تصویرهای مرقع نفیس «صلوات» به خط احمد نیریزی در فرهنگسرای گلستان تهران برپا شد نمایشگاهی دربرگیرنده تابلوهایی از مجموعه کلمات قصار حضرت علی علیه‌السلام از مرقع نفیس «صلوات» به شماره 6021 در گنجینه نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، در فرهنگسرای گلستان تهران به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

خدمات عام‌المنفعه کتابخانه و موزه ملی ملک با بهره‌گیری از فرهنگ وقف و نذر گسترش می‌یابد

خدمات عام‌المنفعه کتابخانه و موزه ملی ملک با بهره‌گیری از فرهنگ وقف و نذر گسترش می‌یابد دکتر غلامرضا خواجه‌سروی، مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، با اشاره به کوشش‌های انجام‌گرفته در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی در دهه های گذشته تاکید کرد: «خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به جامعه، با بهره‌گیری از دستاوردهای فرهنگ وقف و نذر گسترش می‌یابد».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

مارتین کوکاندا: امیدوارم زمینه همکاری با کتابخانه و موزه ملی ملک در زمینه نسخه‌های خطی فراهم شود

مارتین کوکاندا: امیدوارم زمینه همکاری با کتابخانه و موزه ملی ملک در زمینه نسخه‌های خطی فراهم شود رییس کتابخانه ملی جمهوری چک در بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک، با بیان شگفتی از تاثیرهای فرهنگی پدیده دیرینه وقف در تاریخ اسلام و ایران یادآور شد: امیدوارم زمینه همکاری‌های بیش‌ترین میان کتابخانه ملی جمهوری چک با بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی فراهم شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

بازدید مدیران کتابخانه و دارالمخطوطات آستان حضرت ابوالفضل عباس (ع) از کتابخانه و موزه ملی ملک

بازدید مدیران کتابخانه و دارالمخطوطات آستان حضرت ابوالفضل عباس (ع) از کتابخانه و موزه ملی ملک یک گروه از مدیران کتابخانه و دارالمخطوطات و بخش‌های فرهنگی و تاریخی آستان حضرت ابوالفضل عباس علیه‌السلام در بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک، با تماشای تالارها و گنجینه آثار و اسناد تاریخی و کتاب‌ها و نسخه‌های خطی، از دستاوردهای فرهنگی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در زمینه‌های کتابخانه‌ای و روش‌های روزآمد کتاب‌داری در گستره نگهداری، حفاظت، معرفی و مستندنگاری نسخه‌های خطی و اسناد تاریخی آگاهی یافتند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام و گشایش نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» با حضور اهالی فرهنگ، هنر و ادب و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

تابلوهایی از تصویر نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در متروی تهران به نمایش درآمد

تابلوهایی از تصویر نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در متروی تهران به نمایش درآمد گزیده‌ای از تصویر آثار نفیس گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک، در ایستگاه متروی سرسبز تهران با هدف آشنایی شهروندان به ویژه مسافران مترو با فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی و افزایش سطح سلیقه همگانی جامعه تا پایان دهه نخست اردیبهشت 1397 به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نشست «شاهنامه‌نگاری در دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست «شاهنامه‌نگاری در دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود نسخه خطی «شاهنشاه‌نامه صبا» موجود در گنجینه خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، چه نگاره‌های جذاب تاریخی- هنری در خود جای داده است که نگاره‌پژوهان و هنرشناسان کاوش‌گرانه در پی شناخت ارزش‌های آن برآمده‌اند. سخنران نشست «شاهنامه‌نگاری در دوره قاجار» در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به این پرسش پاسخ می‌گوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» با آثاری گوناگون از هنرمندان سرشناس ایران در دوره قاجار، هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در روز چهارشنبه 29 فروردین 1397 خورشیدی ساعت 15 در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک

​برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام را در روز چهارشنبه 29 فروردین 1397 خورشیدی ساعت 15 برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها