برپایی نمایشگاه تصویر گزیده سکه‌های تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک در کتابخانه دانشگاه تهران

برپایی نمایشگاه تصویر گزیده سکه‌های تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک در کتابخانه دانشگاه تهران نمایشگاه گزیده تصویر سکه‌های تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک، در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

سه چشم‌انداز چهل ساله به قلمروهای کتابخانه، موزه و وقف، در کتابخانه و موزه ملی ملک

سه چشم‌انداز چهل ساله به قلمروهای کتابخانه، موزه و وقف، در کتابخانه و موزه ملی ملک سه کارشناس برجسته حوزه‌های کتابخانه، موزه و وقف، کارنامه چهل ساله اخیر ایران را در گستره فرهنگ به بررسی گذاشتند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

نمایشگاه «گردش ایام» در موزه مسجد چهل‌ستون سرخه به نمایش درآمد

نمایشگاه «گردش ایام» در موزه مسجد چهل‌ستون سرخه به نمایش درآمد نمایشگاه «گردش ایام» دربرگیرنده تصویرهای تقویم‌های تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک، از مجموعه بسته‌های نمایشگاهی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، هم‌زمان با آغاز بهار، همچنین به جشن‌های شعبانیه در موزه مسجد چهل‌ستون سرخه به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک، میزبان سه قصه ترکمنی و لری و خوزستانی

کتابخانه و موزه ملی ملک، میزبان سه قصه ترکمنی و لری و خوزستانی کتابخانه و موزه ملی ملک، برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش»را با خوانش سه قصه ترکمنی و لری و خوزستانی در پیوند با «پویش فرهنگی موزه‌ها» برای هم‌دردی با هم‌میهمان سیل‌زده، در روز سه‌شنبه 27 فروردین 1398 خورشیدی از ساعت 14:30 تا ساعت 16 برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

روایت موزه‌دار موزه کیوبرنلی از سیر دگرگونی موزه و موزه‌داری در اروپا

روایت موزه‌دار موزه کیوبرنلی از سیر دگرگونی موزه و موزه‌داری در اروپا موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه گفت: «بیش از سه هزار اثر هنری ایران در موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس نگهداری می‌شود که مجموعه‌ای از آن‌ها در بخش ایرانِ موزه به نمایش درآمده است».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های بهار

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های بهار نخستین مرحله کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی و پژوهشی کتابخانه و موزه ملی ملک در گستره فرهنگ و هنر سنتی ایرانی- اسلامی در سال 1398 خورشیدی، با تمرکز بر دو محور «کارگاه‌های آموزشی» و «نشست‌های پژوهشی»، در 4 عنوان کارگاه آموزشی و 3 عنوان نشست پژوهشی از 29 فروردین 1397 خورشیدی آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​نشست پژوهشی «چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

​نشست پژوهشی «چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد نشست پژوهشی «چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه» با سخنرانی هانا شیدیاک، موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه (Musée du Quai Branly) در روز چهارشنبه 21 فروردین 1398 ساعت 14 در کتابخانه و موزه ملی ملک با حضور گسترده دوستداران ایرانی و غیر ایرانی موزه و موزه‌داری به ویژه دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به سیر دگرگونی موزه و موزه‌داری در فرانسه برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه» در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد

کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه» در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه؛ مجموعه‌ای از عرایض متضمن اوامر شاه به امین‌السلطان» به کوشش مجید عبد امین، پژوهشگر و سندشناس، هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت امام حسین علیه‌السلام، یکی از هفت جشن وقف‌نامه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد.

ادامه مطلب

سه نمایشگاه «چهل حدیث نبوی»، «گلشن» و «گردش ایام» در موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا شد

سه نمایشگاه «چهل حدیث نبوی»، «گلشن» و «گردش ایام» در موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا شد سه نمایشگاه «چهل حدیث نبوی»، «گلشن» و «گردش ایام»، از مجموعه بسته‌های نمایشگاهی کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با آغاز سال نو، همچنین به مناسبت مبعث حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم و جشن‌های شعبانیه در موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص