تجلیل از واقفان آستان قدس رضوی در استان تهران و کتابخانه و موزه ملی ملک

تجلیل از واقفان آستان قدس رضوی در استان تهران و کتابخانه و موزه ملی ملک 17 واقف آستان قدس رضوی در استان تهران در زمینه املاک و اراضی، 15 واقف کتابخانه و موزه ملی ملک در زمینه وقف آثار تاریخی و نسخه‌های خطی، کتاب‌های چاپ سنگی و چاپی و 9 نفر از نیکوکاران و خیران سرپرستی آستان قدس رضوی در استان تهران در زمینه‌های گوناگون، در همایش وقف و آیین تجلیل از واقفان آستان قدس رضوی در استان تهران تجلیل شدند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

گوشه‌هایی از جلوه‌های فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی در متروی تهران به نمایش درآمد

گوشه‌هایی از جلوه‌های فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی در متروی تهران به نمایش درآمد گوشه‌هایی از جلوه‌های فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی با برپایی دو نمایشگاه «مصحف نور» و «نگاره‌های ایرانی» در متروی تهران به نمایش درآمد. این دو نمایشگاه به مناسبت هفته وقف برپا شده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

سوگواری پایانی ماه صفر در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا شد

سوگواری پایانی ماه صفر در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا شد آیین سوگواری پایانی ماه صفر به مناسبت فرارسیدن رحلت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم، شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام و شهادت امام رضا علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

آیین تجلیل از واقفان آستان قدس رضوی در استان تهران در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌شود

آیین تجلیل از واقفان آستان قدس رضوی در استان تهران در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌شود «همایش وقف و آیین تجلیل از واقفان آستان قدس رضوی در استان تهران» هم‌زمان با هفته وقف در کتابخانه و موزه ملی ملک، بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در روز یک‌شنبه 20 آبان 1397 برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر»

نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر» کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با هفته وقف و هشتاد و یکمین سال‌روز وقف این گنجینه، نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر» را با نمایش مجموعه‌ای از سندها و تصویرهای نادیده از این واقف بزرگ برپا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت روز وقف

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت روز وقف بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، با مجموعه‌ای بزرگ از تالارها و نمایشگاه‌های موزه‌ای، به مناسبت فرارسیدن 27 صفر 1440 قمری، روز وقف، نیز هم‌زمان با گشایش نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر تاریخی»، در روز سه‌شنبه 15 آبان 1397 خورشیدی به رایگان از دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

زمانی که چشمان دل به موزه می‌آیند

زمانی که چشمان دل به موزه می‌آیند گروهی مشتاق از دانش‌آموزان مدرسه نابینایان و کم‌بینایان خزائلی با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، از نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی؛ داستان‌های شاهنامه برای نابینایان» بازدید کرده و در کارگاه آموزشی مرتبط با این نمایشگاه حضور یافتند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

شماری از اعضای جامعه معلولین ایران از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کردند

شماری از اعضای جامعه معلولین ایران از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کردند شماری از اعضای جامعه معلولین ایران، در روز ششم آبان 1397 خورشیدی هم‌زمان با هشتاد و یکمین سال‌روز وقف کتابخانه و موزه ملی ملک، از این گنجینه بزرگ تاریخی- فرهنگی بازدید کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص