​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 15 تیر 1396

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 15 تیر 1396 خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به گردشگران و پژوهشگران ارجمند در روز پنج‌شنبه 15 تیر 1396 خورشیدی به دلیل پاره‌ای تغییرات درونی و انبارگردانی به مدت یک روز متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های تابستان

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های تابستان دومین مرحله از دوره‌های آموزشی هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی کتابخانه و موزه ملی ملک در سال 1396 خورشیدی با تمرکز بر چهار بخش «هنر دوران اسلامی (دوره صفویه)»، «کلیات هنر»، «دوخت سنتی» و «نقاشی»، در 9 عنوان آموزشی از میانه‌های تیر آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

سخنرانی علی بلوکباشی و شهلا کاظمی‌پور در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «آیین ازدواج»

سخنرانی علی بلوکباشی و شهلا کاظمی‌پور در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «آیین ازدواج» علی بلوکباشی و شهلا کاظمی‌پور با سخنرانی در کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با برپایی نمایشگاه «النکاح سنتی»، آیین ازدواج را در تاریخ، فرهنگ و جامعه ایرانی از جنبه‌های مردم‌شناختی و جامعه‌شناختی بررسی می‌کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 8 تیر 1396

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 8 تیر 1396 خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به گردشگران و پژوهشگران ارجمند در روز پنج‌شنبه 8 تیر 1396 خورشیدی به دلیل پاره‌ای تغییرات درونی و سم‌پاشی ساختمان به مدت یک روز متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۷ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

«میدان مشق» دوباره در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آید

«میدان مشق» دوباره در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آید با پایان‌یافتن عملیات حفاظتی و مرمتی تابلوی منحصربه‌فرد «میدان مشق»، این نقاشی جذاب و یگانه، پس از درنگی یک ماهه، دوباره در تالار آثار اهدایی بانو عزت‌ملک ملک، به میزبانی از گردشگران و جهانگردان در کتابخانه و موزه ملی ملک خواهد نشست. تابلوی میدان مشق، روزگار تاریخی محوطه کنونی باغ ملی تهران را با حضور ناصرالدین شاه قاجار، ولی‌عهد وی و صدراعظم در کنار قشون حکومتی نشان می‌دهد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در یکم تیر 1396

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در یکم تیر 1396 خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به گردشگران و پژوهشگران ارجمند در روز پنج‌شنبه یکم تیر 1396 خورشیدی به دلیل انبارگردانی به مدت یک روز متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

​همراه با بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم/ گزارش تصویری

​همراه با بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم/ گزارش تصویری نمایشگاه «برگ‌هایی از قرآن بایسنغری»، دربرگیرنده صفحه‌ها و قطعه‌هایی از بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان، موجود در گنجینه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و موزه ملی ایران، در ماه مبارک رمضان، جلوه‌هایی تاریخی و جذاب به بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلای تهران بخشیده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

بلندخوانی کتاب‌های خاموش، در کتابخانه و موزه ملی ملک

بلندخوانی کتاب‌های خاموش، در کتابخانه و موزه ملی ملک صدای رسای کتاب از یک‌شنبه 21 خرداد 1396 خورشیدی از میان آثار تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک شنیده خواهد شد. دوستداران کتاب، قصه و روایت می‌توانند با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، میهمان یک برنامه متفاوت با نام «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» شوند. این برنامه از 21 خرداد تا پایان تیر 1396 خورشیدی هر هفته یک‌شنبه‌ها در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

«دستان دعا» در فرهنگسرای گلستان تهران؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی

«دستان دعا» در فرهنگسرای گلستان تهران؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، نمایشگاهی با نام «دستان دعا» با موضوع نسخه‌های نفیس خطی قرآن کریم و ادعیه، با همکاری فرهنگسرای گلستان در این فرهنگسرا برپا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

درگذشت وارسته‌ای که سالک راه حق بود

درگذشت وارسته‌ای که سالک راه حق بود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالم ربانی و عارف بالله مرحوم مغفور حجت‌الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ حسن آقای پهلوانی تهرانی را تسلیت گفتند. این روحانی نیک‌نام و امین، در دهه‌های 60 و 70 خورشیدی سال‌ها مسوولیت بخش کتابخانه و نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک را برعهده داشت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها