دو روز بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی جهانگردی

دو روز بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی جهانگردی کتابخانه و موزه ملی ملک با گرامی‌داشت پنجم مهر، روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری در ایران، علاقه‌مندان آثار تاریخی و دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را به بازدید رایگان از تالارها و آثار موزه‌ای این موقوفه آستان قدس رضوی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۵و 6 مهر 1402 خورشیدی فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک؛ یادگار ماندگار بزرگ‌ترین واقف فرهنگی تاریخ معاصر ایران

کتابخانه و موزه ملی ملک؛ یادگار ماندگار بزرگ‌ترین واقف فرهنگی تاریخ معاصر ایران کتابخانه و موزه ملی ملک با گرامی‌داشت پنجم مهر (روز جهانی جهانگردی) و آغاز هفته گردشگری در ایران، علاقه‌مندان آثار تاریخی و دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را بدین مناسبت به بازدید تالارها و آثار موزه‌ای این موقوفه آستان قدس رضوی فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

این تابلوی نقاشی ناتمام کمال‌الملک چه رازی در دل دارد

این تابلوی نقاشی ناتمام کمال‌الملک چه رازی در دل دارد «نمایی از کوه‌های شمیران» یکی از نقاشی‌های ناتمام کمال‌الملک به شمار می‌آید که در تالاری ویژه در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درآمده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ مهر ۱۴۰۲ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اسلام (ص) را برپا می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اسلام (ص) را برپا می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی ‌‌صلی‌الله علیه و آله و سلم را برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک برپا می‌کند.

ادامه مطلب

نقاشی وزیر دانشمند قاجاری و نخستین وزیر علوم ایران در کتابخانه و موزه ملی ملک

نقاشی وزیر دانشمند قاجاری و نخستین وزیر علوم ایران در کتابخانه و موزه ملی ملک یک تابلوی زیبا در میانه آثار نقاشی کتابخانه و موزه ملی ملک به چشم می‌آید که یکی از رجال خوش‌نام و دانشمند دوران قاجار را به یاد می‌آورد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

برشی از دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی کتابخانه و موزه ملی ملک در تابستان 1402

برشی از دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی کتابخانه و موزه ملی ملک در تابستان 1402 همواره باور داشته‌ایم «کتابخانه» و «موزه»، تنها، نهادهایی خدماتی در زمینه «کتاب» و «اثر تاریخی» نیستند. رویکرد سنتی به این دو نها فرهنگی بدان‌گونه بوده که این‌ها زمینه‌ای فراهم می‌کنند تا پژوهشگران (در زمینه کتاب) و گردشگران (در زمینه بازدید اثر تاریخی) بتوانند بهره‌های مستقیم بگیرند؛ برای مطالعه یا پژوهش به کتابخانه و برای بازدید آثار تاریخی به موزه بیایند.

ادامه مطلب

شاه قاجار، صدراعظم و ایلچی ایران به دربار تزار در کتابخانه و موزه ملی ملک!

شاه قاجار، صدراعظم و ایلچی ایران به دربار تزار در کتابخانه و موزه ملی ملک! یک نقاشی منحصربه‌فرد بر دیوار تالاری موزه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک به چشم می‌خورد که با درخششی چشم‌نواز، نگاه بیننده را به خود می‌کشاند؛ «نگاره ناصرالدین شاه و رجال»!

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

هشت نسخه ویژه خطی مرتبط با امام رضا علیه‌السلام را دانلود کنید

هشت نسخه ویژه خطی مرتبط با امام رضا علیه‌السلام را دانلود کنید کتابخانه و موزه ملی ملک، فهرست نسخه‌های خطی مرتبط با موضوع امام رضا علیه‌السلام را به مناسبت فرارسیدن سال‌روز شهادت ثامن‌الحجج علیه‌السلام بارگذاری کرد. پژوهشگران و دوستداران فرهنگ و تمدن می‌توانند در کنار این فهرست، هشت نسخه ویژه خطی در این زمینه را به رایگان دریافت کنند.

ادامه مطلب

موزه ملی ملک؛ گشت‌وگذاری سه هزار ساله در تاریخ ایران

موزه ملی ملک؛ گشت‌وگذاری سه هزار ساله در تاریخ ایران موزه ملی ملک، گنجینه‌ای سه هزار ساله از آثار و اشیای ارزشمند تاریخی دارد. آثار تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک اکنون در 11 تالار و یک نگارخانه برای برپایی نمایشگاه‌های دوره‌ای به نمایش درآمده‌اند.

ادامه مطلب

بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک در هفته پایانی تابستان رایگان شد

بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک در هفته پایانی تابستان رایگان شد کتابخانه و موزه ملی ملک از روز یک‌شنبه تا روز پنج‌شنبه (26 تا 30 شهریور 1402) از گردشگران و دوستداران موزه و آثار تاریخی به رایگان میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب