کتابخانه و موزه ملی ملک، نزدیک به یک‌هزار جلد کتاب به منطقه‌های کم‌برخوردار استان قزوین اهدا کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک، نزدیک به یک‌هزار جلد کتاب به منطقه‌های کم‌برخوردار استان قزوین اهدا کرد کتابخانه و موزه ملی ملک، 26 کارتن کتاب دربرگیرنده نزدیک به یک‌هزار جلد کتاب برای بهره‌مندی منطقه‌های کم‌برخوردار استان قزوین، به مناسبت هشتاد و پنجمین سالگرد وقف بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران اهدا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۵ آذر ۱۴۰۱ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتابخانه و موزه ملی ملک روز پنج‌شنبه 3 آذر 1401 خدمات‌رسانی ندارد

کتابخانه و موزه ملی ملک روز پنج‌شنبه 3 آذر 1401 خدمات‌رسانی ندارد خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک به مخاطبان و مراجعان گرامی، برای جابه‌جایی‌های درونی، در روز پنج‌شنبه 3 آذر 1401 خورشیدی به مدت یک روز، متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ آذر ۱۴۰۱ در اخبار موسسه

فتوت‌نامه معماری، یافته‌ای بی‌نظیر از دل گنجینه ملک است

فتوت‌نامه معماری، یافته‌ای بی‌نظیر از دل گنجینه ملک است فتوت‌نامه صنف معماران تا سال‌ها مکتوم بود و به نظر می‌رسید از این صنف مهم هیچ فتوت‌نامه‌ای بر جای نمانده است اما در میان آثار کتابخانه و موزه ملی ملک، اثری ارزشمندی در این ارتباط به شکلی اتفاقی کشف شد، یعنی نخستین زیج (لوح) معماری کشف‌شده به صورت فیزیکی، شامل فتوت‌نامه معماران.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۱ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با امضای تفاهم همکاری‌های علمی و فرهنگی متعهد شدند با گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی و برگزاری رویدادهای مشترک، به ویژه در زمینه برای حفظ و صیانت و معرفی میراث ملموس و میراث ناملموس بکوشند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک از سه مرکز بزرگ فهرست‌نگاری نسخه‌های خطی در ایران تجلیل کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک از سه مرکز بزرگ فهرست‌نگاری نسخه‌های خطی در ایران تجلیل کرد کتابخانه و موزه ملی ملک، همزمان با برگزاری همایش بزرگداشت «فهرست‌نگاری پویا و مستمر نسخه‌های خطی» از سه کتابخانه و مرکز بزرگ فرهنگی ایران تجلیل کرد. این آیین در چارچوب دومین پیش‌همایش «همایش بین‌المللی مخطوطات مشرق‌زمین» با همکاری مجمع ذخایر اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران در روز چهارشنبه 25 آبان 1401 خورشیدی برپا شد.

ادامه مطلب

نشست «بررسی فتوت‌نامه‌ها و آیین جوان‌مردی و پهلوانی از دل نسخه‌های کهن» در سرای اهل قلم برگزار می‌شود

نشست «بررسی فتوت‌نامه‌ها و آیین جوان‌مردی و پهلوانی از دل نسخه‌های کهن» در سرای اهل قلم برگزار می‌شود نشست «بررسی فتوت‌نامه‌ها و آیین جوان‌مردی و پهلوانی از دل نسخه‌های کهن» (با نگاهی به فتوت‌نامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک) با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و خانه فرهنگ و ادبیات ایران در «سرای اهل قلم» به مناسبت سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک، 3554 جلد کتاب به منطقه‌های کم‌برخوردار استان خوزستان اهدا کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک، 3554 جلد کتاب به منطقه‌های کم‌برخوردار استان خوزستان اهدا کرد کتابخانه و موزه ملی ملک، 76 کارتن کتاب دربرگیرنده سه هزار و 554 جلد کتاب در دو هزار و 380 عنوان برای بهره‌مندی منطقه‌های کم‌برخوردار استان خوزستان، هم‌زمان با روز «کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار» در سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۱ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی ویژه‌ها

نمایشگاه «هزار داستان»، از نخستین موزه‌های محتوامحور در ایران است

نمایشگاه «هزار داستان»، از نخستین موزه‌های محتوامحور در ایران است نشست «معرفی نسخه‌های خطی و کهن داستانی» (با نگاهی به نمایشگاه دایمی هزار داستان کتابخانه و موزه ملی ملک) روز دوشنبه 23 آبان ۱۴۰۱) با حضور پیمان سمندری مسوول پژوهش و آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و نگار ساقریچی،موزه‌دار موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با دبیری زینب فری‌زاده در سرای اهل قلم خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

ادامه مطلب

نشست «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی» برگزار می‌شود

نشست «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی» برگزار می‌شود نسخه خطی الادویه المفرده غافقی در کتابخانه و موزه ملی ملک چه داده‌های تاریخی درباره طب و داروسازی سنتی در خود دارد؟ پژوهشگران و جامعه پزشکی چگونه می‌توانند از این درون‌مایه چنین نسخه‌هایی قدیم بهره بگیرند. این پرسش‌ها در نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی (برپایه نسخه کتابخانه و موزه ملی ملک)» پاسخ می‌گیرند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۱ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

نشست «معرفی نسخه‌های خطی و کهن داستانی» در سرای اهل قلم برگزار می‌شود

نشست «معرفی نسخه‌های خطی و کهن داستانی» در سرای اهل قلم برگزار می‌شود نشست «معرفی نسخه‌های خطی و کهن داستانی» (با نگاهی به نمایشگاه هزارداستان کتابخانه و موزه ملی ملک) با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و خانه فرهنگ و ادبیات ایران در «سرای اهل قلم» به مناسبت سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۱ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی