​29 و 30 اردیبهشت؛ بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه

​29 و 30 اردیبهشت؛ بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه کتابخانه و موزه ملی ملک با گرامی‌داشت روز جهانی موزه، دوستداران آثار تاریخی را به بازدید رایگان از تالارها و آثار موزه‌ای این موقوفه آستان قدس رضوی در روز شنبه و یک‌شنبه 29 و 30 اردیبهشت 1397 فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت نمایشگاه آثار هنرجویان نقاشی پشت شیشه با موضوع «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» عصر سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397 هم‌زمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، با گردهم‌آیی گسترده دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه استادان و هنرجویان نقاشی پشت شیشه، در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد نمایشگاه آثار نقاشی پشت شیشه با موضوع «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» هم‌زمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

​بازدید مدیر موزه هنرهای زیبای پوشکین روسیه از کتابخانه و موزه ملی ملک

​بازدید مدیر موزه هنرهای زیبای پوشکین روسیه از کتابخانه و موزه ملی ملک مدیر موزه هنرهای زیبای پوشکین روسیه، در بازدید از گنجینه آثار تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک، به تماشای جلوه‌های هنری فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی نشست.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک خدمات‌رسانی در روزهای پنج‌شنبه را ازسرمی‌گیرد

کتابخانه و موزه ملی ملک خدمات‌رسانی در روزهای پنج‌شنبه را ازسرمی‌گیرد کتابخانه و موزه ملی ملک، خدمات‌رسانی به مخاطبان، گردشگران و پژوهشگران را در روزهای پنج‌شنبه، که به دلیل بسته‌بودن درهای ورودی دسترسی به محوطه تاریخی باغ ملی تهران در یک سال گذشته متوقف شده بود، ازسرمی‌گیرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه

بازدید موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک پاریس از کتابخانه و موزه ملی ملک

بازدید موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک پاریس از کتابخانه و موزه ملی ملک هانا شیدیاک، موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه (Musée du Quai Branly) در بازدید از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، به تماشای گنجینه آثار سه هزار ساله فرهنگ و هنر اسلامی- ایران نشست.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نشست تخصصی «فرش‌های دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست تخصصی «فرش‌های دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود نشست تخصصی «فرش‌های دوره قاجار» با سخنرانی رییس انجمن علمی فرش ایران و عضو هیات علمی دانشگاه هنر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نمایشگاه تصویرهای مرقع نفیس «صلوات» به خط احمد نیریزی در فرهنگسرای گلستان تهران برپا شد

نمایشگاه تصویرهای مرقع نفیس «صلوات» به خط احمد نیریزی در فرهنگسرای گلستان تهران برپا شد نمایشگاهی دربرگیرنده تابلوهایی از مجموعه کلمات قصار حضرت علی علیه‌السلام از مرقع نفیس «صلوات» به شماره 6021 در گنجینه نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، در فرهنگسرای گلستان تهران به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

خدمات عام‌المنفعه کتابخانه و موزه ملی ملک با بهره‌گیری از فرهنگ وقف و نذر گسترش می‌یابد

خدمات عام‌المنفعه کتابخانه و موزه ملی ملک با بهره‌گیری از فرهنگ وقف و نذر گسترش می‌یابد دکتر غلامرضا خواجه‌سروی، مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، با اشاره به کوشش‌های انجام‌گرفته در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی در دهه های گذشته تاکید کرد: «خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به جامعه، با بهره‌گیری از دستاوردهای فرهنگ وقف و نذر گسترش می‌یابد».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها