روایت‌گری کتاب «موزه معصومیت» نوشته اورهان پاموک در کتابخانه و موزه ملی ملک

روایت‌گری کتاب «موزه معصومیت» نوشته اورهان پاموک در کتابخانه و موزه ملی ملک صد و یکمین برنامه «خواندن در موزه» با روایت‌گری و خوانش کتاب «موزه معصومیت» نوشته اورهان پاموک در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

جابه‌جایی زمان برگزاری نشست «نقش برجسته‌های کاغذی»

جابه‌جایی زمان برگزاری نشست «نقش برجسته‌های کاغذی» با توجه به اعلام دولت درباره تعطیلی استان تهران در روز دوشنبه 16 دی 1398 خورشیدی و دعوت از اقشار گوناگون مردم برای مشارکت در مراسم تشییع و تجلیل از سردار قهرمان ایران و اسلام، سپهبد شهید، قاسم سلیمانی،برگزاری نشست پژوهشی «نقش‌برجسته‌های کاغذی» در کتابخانه و موزه ملی ملک در زمانی دیگر برگزار خواهد شد. کتابخانه و موزه ملی ملک زمان بعدی برگزاری این نشست را به آگاهی دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی می‌رساند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نشست «حفاظت و مرمت آثار مدرن» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

نشست «حفاظت و مرمت آثار مدرن» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد نشست تخصصی «حفاظت و مرمت آثار مدرن» به کوشش گروه حفاظت ایکوم ایران، با حضور گسترده متخصصان حفاظت و مرمت آثار تاریخی و کارشناسان موزه‌داری، عصر یک‌شنبه 8 دی 1398 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

برآن‌ایم حوزه‌های تازه پژوهشی در گستره فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی کشف کنیم

برآن‌ایم حوزه‌های تازه پژوهشی در گستره فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی کشف کنیم گنجینه‌‌ای متنوع از نسخه‌های خطی و آثار گوناگون تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک نگهداری می‌شود. این اشیای نفیس موزه‌ای و منابع منحصربه‌فرد کتابخانه‌ای در گذر زمان از دهه‌های گذشته تا امروز همواره مورد توجه دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه پژوهشگران و اندیشمندان بوده است. کتابخانه و موزه ملی ملک برپایه این گنجینه، برنامه‌های گوناگون پژوهشی به اجرا گذاشته است. کوشش‌های پژوهشی این موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران در یک سال گذشته با امضای تفاهم‌نامه‌های گوناگون همکاری با پاره‌ای مرکزهای فرهنگی، علمی و پژوهشی به ویژه دانشگاهی به گستره‌ای تازه وارد شده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

تغییر در برنامه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه

تغییر در برنامه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روز پنج‌شنبه خدمات‌رسانی فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به پژوهشگران، دوستداران کتاب و گردشگران، در روز پنج‌شنبه پنجم دی 1398 خورشیدی به دلیل پیوستگی و تداوم آلودگی هوای تهران متوقف می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه