بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک

بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی، به مناسبت آغاز دهه کرامت و برگزاری هفتمین جشنواره فرهنگی هنری ماه هشتم در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، از روز پنج‌شنبه ۱۴ مرداد تا روز یک‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ خورشیدی می‌توانند رایگان از بخش‌های گوناگون نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران بازدید کنند و از برنامه‌های گوناگون فرهنگی و هنری جشنواره بهره بگیرند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

سخنرانی سیدعبدالله انوار و عمادالدین شیخ‌الحکمایی در کتابخانه و موزه ملی ملک

سخنرانی سیدعبدالله انوار و عمادالدین شیخ‌الحکمایی در کتابخانه و موزه ملی ملک استاد سیدعبدالله انوار و عمادالدین شیخ‌الحکمایی در نشستی تخصصی به مناسبت برگزاری هشتمین جشنواره ماه هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک، درباره نقش اجتماعی موقوفات سخنرانی می‌کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

کارگاه ساخت کاغذ ابری در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

کارگاه ساخت کاغذ ابری در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کارگاه ساخت کاغذ ابری، هم‌زمان با برگزاری هشتمین جشنواره ماه هشتم در دهه کرامت 1395 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

کودکان کار با نمایشگاه خود به میهمانی کتابخانه و موزه ملی ملک می‌آیند

کودکان کار با نمایشگاه خود به میهمانی کتابخانه و موزه ملی ملک می‌آیند کودکان کار در هشتمین جشنواره ماه هشتم در قالب یک نمایشگاه و برنامه ویژه به میهمانی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران می‌آیند.

ادامه مطلب

​کارگاه «شیوه‌های سنتی چاپ کتاب» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

​کارگاه «شیوه‌های سنتی چاپ کتاب» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک در تداوم فعالیت‌های آموزشی خود در تابستان 1395 خورشیدی در حوزه آموزش هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی، کارگاه «شیوه‌های سنتی چاپ کتاب» را با تدریس علی بوذری، مدرس دانشگاه در حوزه نسخه‌های خطی و چاپ سنگی و تصویرگری برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

تورهای «وقف‌گردی در تهران» با محوریت کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

تورهای «وقف‌گردی در تهران» با محوریت کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود تورهای ویژه «وقف‌گردی در تهران؛ سنت وقف و موقوفات موزه‌ای »، هم‌زمان برگزاری هشتمین جشنواره ماه هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک، با محوریت نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

سکه‌های کهن، صداهای تازه

سکه‌های کهن، صداهای تازه اگر یک سکه سه هزار ساله می‌توانست سخن بگوید چه قصه‌ای روایت می‌کرد؟ شاید قصه آدم‌هایی را می‌گفت که در این سه هزار سال صاحب او بوده‌اند ... شاید درباره نقش‌هایی سخن می‌راند که بر خود داشته است ... شاید هم اصلا قصه‌ای تعریف نمی‌کرد و تنها از ما می‌پرسید! ما اکنون می‌خواهیم صدای سکه‌های تاریخی را بشنویم و با کشف قصه‌های آن‌ها، سفری شگفت‌انگیز به گذشته‌های دور داشته باشیم. از شما دعوت می‌کنیم با ما در کارگاه «قصه‌گویی دیجیتال»‌ با نام «سکه‌های کهن، صداهای تازه» همراه شوید تا در کنار هم از دریچه‌ای دیگر به سکه‌ها بنگریم و با یاری تخیل و خلاقیت‌مان و نیز با بهره‌گیری از رسانه قصه‌گویی دیجیتال، قصه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

نخستین برخورد من با حاج حسین آقا ملک

نخستین برخورد من با حاج حسین آقا ملک خیلی باید شگفت‌انگیز باشد که من چگونه با نام حاج حسین آقا ملک آشنا شدم. سال‌های ۱۳۲۵ یا ۱۳۲۶ در هفت یا هشت سالگی که به همراه خانواده به گردش در دامان طبیعت اطراف مشهد رفته بودم، از سوی روان‌شاد مادرم مامور شدم هیزم جمع کنم، چون آن زمان نه گاز بود نه می‌شد چراغ نفتی به طبیعت برد؛ هر کس به دامان طبیعت می‌رفت، از هیزم و خار و این‌ها برای گرما و آتش استفاده می‌کرد. من راه افتادم هیزم‌های ریز را جمع کردم. خارها و هیزم‌ها در دستان‌ام فرورفته بود ...

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

نام نیک و رفتار نیکو

نام نیک و رفتار نیکو من سال ۱۳۵۱ که در دانشگاه تهران پذیرفته شدم، از شهرستان همدان به تهران آمدم؛ همان سالی بود که حاج حسین آقا ملک رحمت‌الله علیه، دیار فانی را به قصد دیار باقی وداع گفتند. بنابراین سعادت نداشتم ایشان را زیارت کنم، با این که در کتاب‌ها درباره ایشان و کتابخانه‌شان خوانده و در دبیرستان نیز اطلاعاتی نسبت به گنجینه مشهور ایشان در تهران پیدا کرده بودم. همان زمان هم که آمدم، ایشان کسالت داشتند و فعالیت زیاد گویا انجام نمی‌دادند ...

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها