شاهکارهای خطی دیوان حافظ در فرهنگ‌سرای ارسباران به نمایش درآمد

شاهکارهای خطی دیوان حافظ در فرهنگ‌سرای ارسباران به نمایش درآمد تصویر ۱۴ نسخه خطی دیوان حافظ موجود در گنجینه خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با ماه مبارک رمضان با هدف نمایش نفایس هنری متعلق به فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، در فرهنگسرای ارسباران به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ تیر ۱۳۹۵ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

علاقه‌مندی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری میان ایران و ترکیه

علاقه‌مندی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری میان ایران و ترکیه خالد ارن رییس مرکز تحقیقات فرهنگ، تاریخ و هنر جهان اسلام (ارسیکا) در بازدید از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، هم‌زمان با آگاهی از گنجینه‌های آثار موزه‌ای و نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، از علاقه‌مندی برای ایجاد همکاری‌های فرهنگی میان این دو نهاد خبر داد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۶ تیر ۱۳۹۵ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

​ساعت خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روزهای شنبه و چهارشنبه، چهارم و نهم تیر

​ساعت خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در روزهای شنبه و چهارشنبه، چهارم و نهم تیر کتابخانه و موزه ملی ملک با فرارسیدن شب‌های مبارک و آسمانی قدر، با آرزوی پذیرش طاعت‌ها و عبادت‌های همگان در پیشگاه پروردگار یکتا، پیرو مصوبه دولت محترم، در روزهای شنبه و چهارشنبه چهارم و نهم تیر 1395 خورشیدی برابر با نوزدهم و بیست و سوم رمضان 1437 قمری، خدمات‌رسانی خود را به مخاطبان گرامی از ساعت 10 آغاز خواهد کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ تیر ۱۳۹۵ در اخبار موسسه

«دستان دعا» در نمایشگاه قرآن کریم؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی

«دستان دعا» در نمایشگاه قرآن کریم؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی را به بازدید از نمایشگاه «دستان دعا» با موضوع نسخه‌های نفیس خطی قرآن کریم و ادعیه، در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دعوت می‌کند.

ادامه مطلب

قصه‌گویی و عروسک‌سازی برای کودکان کار افغان

قصه‌گویی و عروسک‌سازی برای کودکان کار افغان «بچه‌ها فکر می‌کنید چند سال از دوستی ایرانی‌ها و افغانی‌ها می‌گذره؟». این پرسش ساده و کودکانه، آغاز همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه عروسک‌های ملل برای برگزاری کارگاه و ارایه آموزش‌هایی فرهنگی و هنری به کودکان کار افغان در موسسه خیریه اراتقای کیفیت زندگی ایرانیان (ایلیا) بود که با نگاهی نیک‌اندیشانه هم‌زمان با رمضان۱۴۳۷ قمری و از واپسین روزهای خرداد ۱۳۹۵ خورشیدی شکل گرفته است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتابخانه و موزه ملی ملک؛ موزه دوستدار کودک

کتابخانه و موزه ملی ملک؛ موزه دوستدار کودک کتابخانه و موزه ملی ملک به عنوان نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران با تمرکز بیش‌تر بر آموزش‌های غیر رسمی کودکان و نوجوانان در سه سال گذشته توانسته است کارنامه‌ای قابل توجه در زمینه ارایه آموزه‌های فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی به ویژه در حوزه آثار تاریخی- فرهنگی بر جای بگذارد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک در سه مرکز نگهداری کودکان خاص کارگاه موزه‌ای برگزار کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک در سه مرکز نگهداری کودکان خاص کارگاه موزه‌ای برگزار کرد کتابخانه و موزه ملی ملک در تداوم فعالیت‌های خیرخواهانه و عام‌المنفعه برای کودکان خاص، با برگزاری سه برنامه ویژه کودکان کار در سه منطقه آسیب‌پذیر تهران، خدمات فرهنگی به آنان ارایه کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

سفرنامه‌های تاریخی «خودی» از ما نشان می‌دهند که نکوشیده‌ایم آن را از خود بدانیم

سفرنامه‌های تاریخی «خودی» از ما نشان می‌دهند که نکوشیده‌ایم آن را از خود بدانیم با وجود همه اماها و اگرهایی که درباره سفرنامه‌ها و گزارش‌های نوشتاری فرنگیان وجود دارد، یک نقطه قابل اتکا است که نمی‌توان در آن تردید کرد. آن‌ها خودی از ما دیده‌اند که چندان نکوشیده‌ایم، آن را از خود بدانیم؛ به تعبیری شبیه آنچه در اصطلاح ایرونی‌بازی رخ می‌دهد، در اینجا نیز اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

درخشش نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر

درخشش نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر تصویر ۱۱۰ اثر موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک به عنوان نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در بیش از ۲۰۰ بیلبورد تبلیغاتی پایتخت به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نماهای تاریخی ایران از نگاه جهانگردان بازتابانده می‌شود

نماهای تاریخی ایران از نگاه جهانگردان بازتابانده می‌شود گروهی از پژوهشگران، تاریخ‌نگاران و جامعه‌شناسان در همایش «بازنمایی ایران و ایرانیان در سفرنامه‌ها»، نماهایی جذاب از روایت جهانگردان از ایران در سفرنامه‌ها و گزارش‌های تاریخی‌شان را بازمی‌تابانند. همایش «بازنمایی ایران و ایرانیان در سفرنامه‌ها» به کوشش پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، کتابخانه و موزه ملی ملک و گروه اخلاق انجمن جامعه‌شناسی ایران، در روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ خورشیدی در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی