​نشست «نقد و بررسی شیوه تذهیب دوره قاجار»

​نشست «نقد و بررسی شیوه تذهیب دوره قاجار» ۴ دی ۱۳۹۶

نشست «نقد و بررسی شیوه تذهیب دوره قاجار»

کتابخانه و موزه ملی ملک در راستای برنامه‌های آموزشی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، نشست تخصصی «نقد و بررسی شیوه تذهیب دوره قاجار» را با سخنرانی حسین تنکابنی در روز دوشنبه 4 دی 1396 برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، حسین تنکابنی، پژوهشگر و مدرس هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی در نشست تخصصی «نقد و بررسی شیوه تذهیب دوره قاجار»، درباره ویژگی‌ها و سبک‌های هنری تذهیب و کتاب‌آرایی ایرانی در دوره قاجار سخن می‌راند. این نشست در پیوستگی با دوره‌ها و کارگاه‌های گوناگون آموزشی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برپا می‌شود. حسین تنکابنی تاکنون در چند دوره آموزشی در این زمینه‌ها در کتابخانه و موزه ملی آموزه‌های تخصصی و عملی به هنرجویان ارایه کرده است.

نشست تخصصی «نقد و بررسی شیوه تذهیب دوره قاجار»، در روز دوشنبه 4 دی 1396 ساعت 14 در این گنجینه برگزار می‌شود. کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی را به حضور در این نشست در ساختمان این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» فرامی‌خواند. 

برچسب‌ها:

نظر شما: