​برگزاری کارگاه «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی»

​برگزاری کارگاه «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی» ۲۲ آبان ۱۳۹۶

کودکان و نوجوانان، با حضور در کارگاه آموزشی «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک، می‌توانند با بیان و شیوه ساده، آموزه‌های نقش‌های هندسی را در فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی فرابگیرند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، کارگاه آموزشی «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با گوشه‌های جذاب گنجینه تاریخی فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، دوشنبه هر هفته از ساعت 10 تا ساعت 12 در قالب دوره‌های آموزشی کتابخانه و موزه ملی ملک در پاییز 1396 خورشیدی برپا خواهد شد. آموزش‌های این کارگاه جذاب زیر نظر سعید شکوری، پژوهشگر هنرهای سنتی انجام می‌پذیرد.

نخستین جلسه از کارگاه آموزشی «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی» در روز دوشنبه 22 آبان 1396 خورشیدی تشکیل خواهد شد. کودکان و نوجوانان در این کارگاه، نقش‌های هندسی را به شیوه‌ای ساده فرامی‌گیرند. آن‌ها همچنین در این کارگاه فرصت می‌یابند با بهره‌گیری از نیروی خلاقیت خود، نقش‌های برگرفته از هنر و معماری ایرانی- اسلامی را ترسیم کرده، جلوه‌هایی زیبا از این هنر را بیافرینند.

برچسب‌ها:

نظر شما: