​گشایش نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی»

​گشایش نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی» ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک»، هم‌زمان با فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی مردم ایران در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک»، تصویری نزدیک از روایت مردمی انقلاب را پیش روی مخاطبان می‌گذارد. تصویرهایی از دیوارنوشته‌ها، پارچه‌نوشته‌ها، شعارها و سروده‌های مردمی، حضور گروه‌های گوناگون جامعه در راهپیمایی‌ها، برخوردهای خشونت‌آمیز ماموران حکومت پهلوی با مردم، باورهای دینی مردم و شادی ایرانیان پس از فرار شاه، که در این مجموعه مطبوعات منتشر شده است، در نمایشگاه انقلاب به روایت نشریات به چشم می‌آید. از جمله آثار این نمایشگاه به مجله «امید ایران» یا تابلویی از تصویر «سالنامه کشور ایران» در سال 1358 می‌توان اشاره کرد. این سالنامه از سال 1350 تا 1359 خورشیدی در چاپخانه مقدم تهران منتشر می‌شده و افزون بر تقویم رسمی، مطلب‌هایی دیگر نیز در آن درج می‌شده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک از همگان دعوت می‌کند برای تماشای نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک»، در روزهای غیر تعطیل از ساعت 8:30 تا 16:15 به ساختمان این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» مراجعه کنند. بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک همچنین در دهه فجر رایگان است.

برچسب‌ها:

نظر شما: