​گشایش نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی» ویژه نابینایان

​گشایش نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی» ویژه نابینایان ۳۰ مهر ۱۳۹۷

گشایش نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی» ویژه نابینایان

نمایشگاه و کارگاه آموزشی «نادیده‌های دیدنی؛ داستان‌های شاهنامه برای نابینایان» از روز سی‌ام مهر 1397 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی» برنامه ویژه بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برای یکی از بخش‌های جامعه و شهروندان به شمار می‌آید که با همکاری «گروه فرهنگی نِگره» با هدف آشنایی نابینایان و روشندلان با فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی و پیوند نزدیک از شهروندان با مفهوم‌های موزه و آثار موزه‌ای برپا شده است.

تابلوهای این نمایشگاه، آثار بهنام تقی‌لو، فاطمه حسین‌پور و سارا شیرازی پیام، سه هنرمند گروه هنری نِگره به شمار می‌آیند که به شیوه نقاشی‌ها و آثار سه‌بعدی حجمی برپایه استانداردهای هنری برپایه داستان‌‌های شاهنامه پدید آمده است. 19 تابلوی نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی»، داستان‌هایی چون سیمرغ، رستم و سهراب، رودابه و زال، زایش رستم، ضحاک، رستم و اسفندیار، امید زال، زایش سهراب، مرگ اسفندیار، نبرد رستم و فیل را دربرمی‌گیرد. امکان ویژه این نمایشگاه برای بازدیدکنندگان به ویژه نابینایان، روایت داستان‌گونه هر تابلو است که در قالب فایل شنیداری و ابزار شنیدن در کنار هر اثر جای دارد. برپایی کارگاه‌های‌ آموزشی در فضای نمایشگاه برای روشندلان و ساخت آثاری برپایه تابلوهای آن، از دیگر برنامه‌های پیرامونی نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی» به شمار می‌آید. 

برچسب‌ها:

نظر شما: