​گشایش نمایشگاه «روزگار آقای واقف»

​گشایش نمایشگاه «روزگار آقای واقف» ۱۵ آبان ۱۳۹۷

کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با هفته وقف و هشتاد و یکمین سال‌روز وقف این گنجینه، نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر» را با نمایش مجموعه‌ای از سندها و تصویرهای نادیده از این واقف بزرگ برپا کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر»، که از 15 آبان تا 15 آذر 1397 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا است، تصویری نو از بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه، راهی به سوی تاریخ نیکوکاری ایران می‌گشاید؛ به روزگاری که حاج حسین آقا ملک، فرهنگ‌دوست و زمین‌دار بزرگ تاریخ معاصر ایران، همه دارایی برجای‌مانده از پدر را به گردآوری نسخه‌های خطی و آثار تاریخی این سرزمین هزینه کرد و این گنجینه بزرگ را در آبان 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرد تا جاودانه شود و همه مردم از آن بهره گیرند.

نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر»، به مناسبت روز وقف از 15 آبان تا 15 آذر 1397 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا است. دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی از روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8:30 تا 16:15 (پنج‌شنبه‌ها تا 15:15) به تماشای این نمایشگاه در کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» بنشینند.

برچسب‌ها:

نظر شما: