​برپایی آیین سوگواری سیدالشهدا (ع)

​برپایی آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین و مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام را برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف این گنجینه، از هفتم تا یازدهم محرم‌الحرام 1441 قمری برپا می‌دارد. این آیین سوگواری در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران (مکان پیشین کتابخانه و موزه ملی ملک) برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام، به سفارش زنده‌یاد حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف بزرگوار این گنجینه در وقف‌نامه، یکی از هشت آیین سالانه وقف‌نامه‌ای- مذهبی کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌آید که هر سال به مناسبت فرارسیدن محرم‌الحرام و برپایی مراسم سوگواری حضرت امام حسین علیه‌السلام با ترتیب و نظمی ویژه و رعایت سفارش واقف برگزار می‌شود. این آیین سوگواری در محرم 1441 قمری در خانه تاریخی ملک میزبان سوگواران حسینی خواهد بود. این مجلس سوگواری در روزهای شنبه تا چهارشنبه، 7 تا 11 محرم‌الحرام 1441 قمری (16 تا پایان 20 شهریور 1398 خورشیدی) از ساعت 9 تا 11 در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران به نشانی «خیابان 15 خرداد (بازار بزرگ تهران، پله نوروزخان» برپا خواهد شد. سه روضه‌خوان و سخنران برپایه سفارش واقف در این پنج روز در مجلس حضور خواهند داشت. حجت‌الاسلام و المسلمین سیدصدرالدین شریعتی امام جماعت مسجد قبا، آیت‌الله شیخ حسن همتی استاد دانشگاه و حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ‌زاده استاد اخلاق و پژوهشگر مسایل دینی در این مجلس در سوگ و رثای حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام و یاران باوفایشان روضه‌خوانی و سخنرانی خواهند کرد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، با تسلیت فرارسیدن محرم به همه سوگواران و عزاداران حسینی، سوگواران و عزاداران حسینی را به حضور در این آیین و مجلس سوگواری فرامی‌خواند.

برچسب‌ها:

نظر شما: