​آیین گشایش طرح «موزه و دانش‌آموز»

​آیین گشایش طرح «موزه و دانش‌آموز» ۱۰ مهر ۱۳۹۸

ستاد گردشگری شهرداری تهران، کتابخانه و موزه ملی ملک را برای میزبانی از طرح «موزه و دانش‌آموز» در سال 1398 خورشیدی برگزید. نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران بدین‌ترتیب از شش تور هفتگی ویژه بازدید دانش‌آموزی در سراسر پاییز 1398 خورشیدی میزبانی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، با اجرای دومین طرح «موزه و دانش‌آموز» در کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری ستاد گردشگری شهرداری تهران، 6 گروه 40 نفره دانش‌آموزی در مقطع متوسطه دوره دوم در قالب 6 تور ویژه بازدید از روز شنبه 15 مهر 1398 خورشیدی در سه روز هفته از تالارهای موزه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک دیدار کرده، هم‌زمان، با حضور در یک کارگاه ویژه با اجرای راهنمایان موزه‌ای، از دریچه‌ای نو با فرهنگ و تاریخ این سرزمین آشنایی می‌یابند. این طرح که مدرسه‌های سراسر پایتخت را دربرمی‌گیرد، با پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اجرا خواهد شد.

طرح «موزه و دانش‌آموز» که در آیینی رسمی در روز چهارشنبه 10 مهر 1398 خورشیدی از ساعت 10 در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد، فرصتی نو پیش روی نوجوانان دانش‌آموز در مدرسه‌های تهران می‌گذارد تا به شیوه‌ای نظام‌مند و سازمان‌یافته، با مفهوم‌های تاریخ و فرهنگ در قالب بازدیدهای ویژه موزه‌ای و حضور در کارگاه‌های مرتبط عملی آشنا شوند و آموزه‌هایی نوین در این گستره فراگیرند. ستاد گردشگری شهرداری تهران، این طرح را سال گذشته برای نخستین بار با همکاری موزه ملی ایران به اجرا گذاشت که در جریان آن بیش از دو هزار دانش‌آموز متوسطه دوره دوم از این موزه دیدار کردند. کتابخانه و موزه ملی ملک، دیگر موزه بزرگ ایران برای میزبانی از طرح «موزه و دانش‌آموز» به شمار می‌آید که شهرداری تهران در دومین سال اجرای این طرح برگزیده است.

برچسب‌ها:

نظر شما: