نمایشگاه «به روایت کتابخانه بیژن الهی»

نمایشگاه «به روایت کتابخانه بیژن الهی» ۲۹ آبان ۱۴۰۰

یادگارهای شاعر، مترجم، منتقد ادبی و زبان‌شناس معاصر به نمایش درآمد

نمایشگاه «به روایت کتابخانه بیژن الهی»

کتابخانه و موزه ملی ملک نمایشگاه «به روایت کتابخانه بیژن الهی» (گزیده آثار از کتابخانه اهدایی بیژن الهی به گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک) را به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، «به روایت کتابخانه بیژن الهی»، گزیده‌ای از کتاب‌های اهدایی بیژن الهی، شاعر، مترجم، منتقد ادبی و زبان‌شناس معاصر به شمار می‌آید که به گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا شده است. این نمایشگاه تا یک ماه از 29 آبان تا 29 آذر 1400 در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌شود.

نمایشگاه «به روایت کتابخانه بیژن الهی» ۵۰ جلد از کتاب‌های اهدایی بیژن الهی به نمایش گذاشته می‌شود که یادداشت‌ها و حاشیه‌نویسی‌هایش بر پاره‌ای از کتاب‌ها بوده، همچنین شماری از کتاب‌هایی که امضای اهدا از سوی پدیدآورندگان صاحب‌نام را بر خود داشته است.

بیژن الهی شیراز ی۱۶ تیر ۱۳۲۴ زاده شد و در ۹ آذر ۱۳۸۹ در پی بیماری قلبی در تهران از جهان چشم فروبست و در روستای بیجده نو مازندران به خاک سپرده شد. او شاعر، منتقد ادبی، مترجم، پژوهشگر و نقاش و از بنیان‌گذاران نحله ادبی «شعر دیگر» در ادبیات معاصر ایران بود. داریوش کیارس شاعر و منتقد ادبی، هفت سال پس از درگذشت الهی در سال ۱۳۹۶ خورشیدی، کتاب‌های او را به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا کرد. این مجموعه بیش از هفت هزار و پانصد جلد کتاب چاپ سنگی و سربی و چاپی به زبان‌های فارسی، عربی و زبان‌های اروپایی را دربرمی‌گیرد.

نمایشگاه «به روایت کتابخانه بیژن الهی» (گزیده آثار از کتابخانه اهدایی بیژن الهی به گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک) از ۲۹ آبان تا ۲۹ آذر ۱۴۰۰ در ساختمان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» برگزار می‌شود. دوستداران فرهنگ به ویژه شیفتگان کتاب و کتاب‌خوانی از روز شنبه تا روز چهارشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت ۱۵:۳۰ و پنج‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ساعت ۱۵می‌توانند به تماشای این نمایشگاه بنشینند.

برچسب‌ها:

نظر شما: