​آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع)

​آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع) ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع)

نمایشگاه «گنج نظامی» هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، نمایشگاه «گنج نظامی»، گزیده آثار نفیس حکیم نظامی در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک را به نمایش درمی‌آورد. این نمایشگاه جذاب که هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام برپا می‌شود، نخستین برنامه از ویژه‌برنامه‌های ستاد بزرگداشت حکیم نظامی به شمار می‌آید که به گونه فراگیر در سراسر کشور از 15 اسفند تا 21 اسفند 1400 برگزار می‌شود.

معرفی و رونمایی از تقویم قرآنی از آثار موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و گشایش نمایشگاه «نوروزنامه (نسخه‌های خطی نوروزی)»، از دیگر برنامه‌هایی خواهد بود که موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام اجرا می‌کند. این آیین در روز یک‌شنبه 15 اسفند 1400 خورشیدی از ساعت 10:30 با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در ساختمان این موقوفه برگزار می‌شود.

سخنرانی دکتر سیدمحمد حسینی، استاد دانشگاه و معاون پارلمانی رییس جمهوری نیز در این آیین درباره جایگاه والای امام حسین علیه‌السلام در تاریخ اسلام سخن می‌راند.

منقبت‌خوانی و اجرای برنامه‌های آیینی، بخشی دیگر از آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک خواهد بود.

آگاهی‌های بیش‌تر درباره برنامه‌های سراسری ستاد بزرگ‌داشت نظامی را در لینک زیر می‌توانید بخوانید؛

www.tasnimnews.com/fa/news/1400/12/03/2668930

برچسب‌ها:

نظر شما: