آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا (ع)

آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا (ع) ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

طبق وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک

آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا (ع)

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام را برپایه سفارش حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف این موقوفه فرهنگی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، این موقوفه به سفارش واقف بزرگوار در وقف‌نامه مکلف است آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت امام رضا علیه‌السلام را هر ساله برگزار کند. این جشن فرخنده یکی از هشت آیین سالانه مذهبی است که کتابخانه و موزه ملی ملک طبق وقف‌نامه هر سال باشکوه و جلال و برگزاری برنامه‌های گوناگون فرهنگی و هنری در چارچوب «جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم» در دهه کرامت و در بزرگ‌داشت جایگاه آسمانیِ سلطانِ سریر ارتضا حضرت علی‌بن موسی‌الرضا علیه‌السلام در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برپا می‌کند.

این جشن در روز ‌شنبه 21 خرداد 1401 از ساعت 16 در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «خیابان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی (میدان مشق)، کتابخانه و موزه ملی ملک» برگزار می‌شود. سخنرانی، شعرخوانی در منقبت امام رضا علیه‌السلام، نمایشگاه و پخش نماهنگ، بخشی از برنامه‌های این آیین جشن خواهد بود.

کتابخانه و موزه ملی ملک (نخستین موزه- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی) با هزاران جلد کتاب و نسخه خطی و آثار تاریخی، به گواهی نام‌دارانِ گستره‌های فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی، از بزرگ‌ترین و کارآمدترین گنجینه‌های فرهنگی این سرزمین به شمار می‌آید. این موقوفه، دوستداران فرهنگ و معنویت را به مناسبت فرارسیدن فرخنده‌زادروز حضرت امام رضا علیه‌السلام، به حضور در آیین گرامی‌داشت این جشن معنوی و فرهنگی دعوت می‌کند. حضور شما مهمانان در این جشن موجبات شادی روح واقف و رضایت خاطر امام مهربانی‌ها حضرت ثامن‌الحجج علیه آلاف التحیه و الثناء را فراهم می‌سازد.

* با توجه به محدودیت مکان، در صورت حضور لطفا عدد «1» را به شماره (50002938) پیامک کنید.

برچسب‌ها:

نظر شما: