گشایش نمایشگاه «روزگار آقای واقف»

گشایش نمایشگاه «روزگار آقای واقف» ۵ مرداد ۱۴۰۱

گشایش نمایشگاه «روزگار آقای واقف»

کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر» را با نمایش مجموعه‌ای از سندها و تصویرهای نادیده از این واقف بزرگ برپا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، نمایشگاه «روزگار آقای واقف؛ زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک به روایت اسناد و تصاویر»، که از روز چهارشنبه 5 مرداد 1401 خورشیدی گشایش می‌یابد، تصویری نو از بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه، راهی به قلمروی تاریخ نیکوکاری ایران می‌گشاید؛ به روزگاری که حاج حسین آقا ملک، فرهنگ‌دوست و زمین‌دار بزرگ تاریخ معاصر ایران، همه دارایی برجای‌مانده از پدر را به گردآوری نسخه‌های خطی و آثار تاریخی این سرزمین هزینه کرد و این گنجینه بزرگ را در آبان 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرد تا جاودانه شود و همه مردم از آن بهره گیرند.

دوستداران فرهنگ و تاریخ در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8:30 تا 14:45 به تماشای این نمایشگاه در کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» بنشینند.

برچسب‌ها:

نظر شما: