​آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم (ص)

​آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم (ص) ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم را برابر سنت نیم قرن گذشته به وصیت مرحوم حاج حسین ملک بزرگ‌واقف ایرانی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، این آیین فرهنگی و معنوی در روز ‌سه‌شنبه 25 بهمن 1401 از ساعت 15 با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، با موضوع «‌داستان راه‌یافتگان (سفرنامه‌های حرمین شریفین)» و گفتاری از دکتر نادر کریمیان سردشتی، با موضوع «سفر تاریخ‌ساز پیامبر اسلام (ص) از مکه به مدینه بر اساس شواهد و اسناد تاریخی» برپا خواهد شد.

مراسم آیینی و شعرخوانی در منقبت پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم و ارایه گزارشی از کارگاه تخصصی نظری و عملی «آشنایی با کتابت قرآن کریم به خط کوفی»، بخشی دیگر از این آیین خواهد بود.

کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی را به حضور در آیین بزرگ‌داشت بعثت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم فرامی‌خواند. این مراسم در ساختمان این موقوفه به نشانی «تهران، خیابان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» برگزار خواهد شد. شرکت‌کنندگان و مهمانان همچنین می‌توانند از (دسترسی دوم) به نشانی «تهران، خیابان امام خمینی (ره)، ابتدای خیابان سی تیر، خیابان یارجانی (کنار موزه ملی ایران)» در این مراسم حضور یابند.

برچسب‌ها:

نظر شما: