​گشایش نمایشگاه «نگاره‌های آیینی»

​گشایش نمایشگاه «نگاره‌های آیینی» ۱ خرداد ۱۴۰۲

نمایشگاه «نگاره‌های آیینی» با رویکرد ائمه اطهار علیهم‌السلام به ویژه امام رضا علیه‌السلام و دیگر درون‌مایه‌های فرهنگی، هم‌زمان با دهه کرامت در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این نمایشگاه، 14 اثر نگارگری استاد سلینا پوریا را دربرمی‌گیرد و در سرسرای همکف ساختمان بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به نمایش درآمده است.

تابلوهای خطابه حضرت زینب (س) در دربار یزید و ضامن آهو، از آثار با مضمون‌های معنوی و دینی و تابلوی مولانا از نمونه آثار با درون‌مایه فرهنگ و ادب در این نمایشگاه به شمار می‌آیند. همچنین یک اثر ویژه در نمایشگاه «نگاره‌های آیینی» به چشم می‌خورد؛ تابلوی نگاره حاج حسین آقا ملک (بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک) که هنرمند به پاس قدردانی و بزرگ‌داشت بزرگ‌واقف ایرانی آفریده است. استاد سلینا پوریا این اثر ویژه را هم‌زمان با زادروز بزرگ‌ترین واقف فرهنگی ایران (10 خرداد) به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا خواهد کرد.

کتابخانه و موزه ملی ملک دوستداران فرهنگ و هنر را به بازدید نمایشگاه «نگاره‌های آیینی» در ساختمان این موقوفه به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» فرامی‌خواند.

برچسب‌ها:

نظر شما: