نشست یکم از مجموعه نشست‌های نمایشگاه بایسنغر

نشست یکم از مجموعه نشست‌های نمایشگاه بایسنغر ۳۰ آبان ۱۴۰۲

نشست یکم از مجموعه نشست‌های نمایشگاه بایسنغر هم‌زمان با آیین گشایش این نمایشگاه در روز 30 آبان 1402 از ساعت 15 در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌شود. ابوالعلا سودآور و دکتر شیوا میهن در این نشست سخن می‌رانند. کتابخانه و موزه ملی ملک، مجموعه نشست‌های نمایشگاه بایسنغر را به مناسبت برپایی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در ماه‌های آبان و آذر 1402 برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این نشست‌ها در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» در کنار نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» برگزار می‌شود.

نمایشگاه «کارگاه بایسنغر»، منتخب آثار هنری مرتبط با بایسنغر میرزای تیموری را دربرمی‌گیرد. این نمایشگاه از روز سه‌شنبه 30 آبان تا روز پنج‌شنبه 30 آذر 1402 در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران میزبان دوستداران هنر درخشان این سرزمین در دوران تیموری خواهد بود. بازدیدکنندگان در این نمایشگاه به گونه مجازی به کارگاه پرآوازه بایسنغر میرزا، امیرزاده تیموری خواهند رفت؛ کارگاهی که شاهکارهای بزرگ هنر ایران در آن روزگار همچون قرآن بایسنغری و شاهنامه بایسنغری در آن‌جا آفریده شدند.

برچسب‌ها:

نظر شما: