آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام

آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام ۴ بهمن ۱۴۰۲

​کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام را برپایه وقف‌نامه زنده‌یاد حاج حسین آقا ملک برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این آیین که روز چهارشنبه 4 بهمن 1402 از ساعت 10 تا ساعت 15 برپا می‌شود، مجموعه از برنامه‌های تخصصی فرهنگی- آیینی در گستره فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی را در بر خواهد داشت.

نخستین برنامه برپایی «نمایشگاه خطِ اَمان» خواهد بود. این نمایشگاه که گزیده‌ای از آثار خوش‌نویسی مرتبط با امام علی علیه‌السلام را دربرمی‌گیرد، هم‌زمان با آیین جشن میلاد گشایش می‌یابد. دومین برنامه «کارگاه آموزشی طراحی فرم در خط توقیع و رقاع» است که هنرجویان خوش‌نویسی و دوستداران فرهنگ و هنر را میزبانی خواهد کرد. هم‌زمان با آن، کارگاه یک‌روزه خط‌نقاشی با نام «ره عشق»، در جایگاه سومین برنامه آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌شود. اجرای موسیقی و نقالی، از دیگر برنامه‌های این آیین خواهد بود.

موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و هنر را به حضور در این آیین و بهره‌مندی از برنامه‌های تخصصی فرهنگی- هنری آن فرامی‌خواند. این برنامه در ساختمان این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، میدان مشق (خیابان ملل متحد)، موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» برگزار می‌شود.

برچسب‌ها:

نظر شما: