«مدرسه زمستانی ملک» در فضای مجازی گشایش یافت

کتابخانه و موزه ملی ملک، مدرسه زمستانی ملک را به شیوه مجازی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بسترهای شبکه‌های اجتماعی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های پژوهشی مجازی ویژه زمستان ۱۳۹۹ آغاز کرد.

«مدرسه زمستانی ملک» در فضای مجازی گشایش یافت

به شیوه مجازی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بسترهای شبکه‌های اجتماعی از سوی کتابخانه و موزه ملی ملک

«مدرسه زمستانی ملک» در فضای مجازی گشایش یافت

کتابخانه و موزه ملی ملک، مدرسه زمستانی ملک را به شیوه مجازی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بسترهای شبکه‌های اجتماعی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های پژوهشی مجازی ویژه زمستان 1399 آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، مدرسه زمستانی ملک به شیوه مجازی در راستای پایبندی این موقوفه به مسوولیت اجتماعی، خدمات‌رسانی عام‌المنفعه به جامعه به ویژه در دوران رویارویی با بیماری کرونا، همچنین پیوستگی برپایی آموزش‌ها در گستره فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی به مخاطبان، برنامه‌های گوناگون آموزشی را در چارچوب‌های نشست‌های پژوهشی و کارگاه‌های آموزشی دربرمی‌گیرد.

این کارگاه‌ها و نشست‌ها با محوریت گنجینه نسخه‌های خطی و کتاب‌های چاپ سنگی و آثار تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک با حضور استادان و کارشناسان برجسته‌ با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بدون مخاطب حضوری در این گنجینه برگزار می‌شود و فیلم هر برنامه در فضای مجازی در دسترس دوستداران فرهنگ و هنر جای می‌گیرد.

در این سلسله برنامه‌های مجازی «آثار دوران اسلامی گنجینه ملک»، «آثار دوره قاجار گنجینه ملک»، «آثار چاپ سنگی گنجینه ملک»، «علوم دوران اسلامی گنجینه ملک»، «سکه‌های گنجینه ملک»، «پرده‌های حماسی و مذهبی گنجینه ملک»، «داستان‌های خوب از کتاب‌های خوب»، «آثار لاکی گنجینه ملک»، «بانک اطلاعات آثار گنجینه ملک»، «آثار علوم اسلامی در گنجینه ملک» و «مکاتبات عصر ناصری گنجینه ملک» معرفی و بررسی می‌شود. همچنین نشست‌های مجازی با محوریت «وقف و موزه»، «موزه و کودک»، «ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی گنجینه ملک»، «ظرفیت‌های آموزشی حوزه مرمت» و کتاب «روزگار ملک» برگزار خواهد شد.

حمید شاکری، رضا دبیری‌نژاد، کرم میرزایی، محمد نوروزی، حمید وکیل‌باشی، نوشاد رکنی، زینب فری‌زاده، سیدحجت‌الحق حسینی، فاطمه رازی‌پور، علیرضا قاسم‌خان، پیمان سمندری، روشنک سعادتی، محسن حق‌گو، نگار ساقریچی، مجید عبدامین و مهدی یساولی، از سخنرانان این نشست‌ها به شمار می‌آیند.

با توجه به انتشار رایگان فیلم‌های این برنامه‌ها در بستر مجازی، مخاطبان بیش‌تر امکان دسترسی به برنامه‌های عام‌المنفعه آموزشی این موقوفه، همچنین آشنایی با فعالیت‌های گوناگون آن در دوران توقف خدمات حضوری خواهند داشت.

دوستداران فرهنگ و هنر برای بهره‌گیری از برنامه‌های متنوع مدرسه زمستانی ملک به صفحه اینستاگرام این مؤسسه به نشانی malek_museum_library می‌توانند مراجعه کنند؛ همچنین فیلم‌ها را در صفحه رسمی این موسسه در آپارات ببینند. برای آشنایی بیش‌تر با برنامه‌های مدرسه زمستانی ملک، فیلم توضیح‌های حمید شاکری مسوول پژوهش و آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در صفحه اینستاگرام این موقوفه به نمایش درآمده است. 

برچسب‌ها:

نظر شما: