​به تماشای «قدرت در موزه» بنشینید

شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) شعار «قدرت موزه‌ها» را برای سال ۲۰۲۲ میلادی برگزیده است. اگر به تماشای «قدرت موزه‌ها» علاقه‌مندید، به کتابخانه و موزه ملی ملک بیایید و روایتی از «قدرت در موزه» را به تماشا بنیشنید.

​به تماشای «قدرت در موزه» بنشینید

برای دیدار نمایشگاهی ویژه به کتابخانه و موزه ملی ملک بیایید

به تماشای «قدرت در موزه» بنشینید

شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) شعار «قدرت موزه‌ها» را برای سال 2022 میلادی برگزیده است. اگر به تماشای «قدرت موزه‌ها» علاقه‌مندید، به کتابخانه و موزه ملی ملک بیایید و روایتی از «قدرت در موزه» را به تماشا بنیشنید.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، نمایشگاه «قدرت در موزه» ۱۰ اثر ویژه در دسته‌های کتاب چاپ سنگی، فرمان، روزنامه، سکه، شمایل، قلمدان و مدال تاریخی را از گنجینه آثار تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک دربرمی‌گیرد. این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی موزه و هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی گشایش یافته است. آثار ویژه این نمایشگاه، گزیده‌ای از آثار موجود در مجموعه کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌آیند که هریک به مجموعه‌ای اشاره دارند و برخی نیز کم‌تر به نمایش درآمده‌اند. روایت این آثار، که اکنون در نشانه‌ها و یادگارهای موزه‌ها جای گرفته‌اند، به جنبه‌های گوناگون فرهنگی، تاریخی، سیاسی و مذهبی قدرت می‌پردازد؛ روایت‌هایی که می‌توانند برای ما خاطره‌هایی مشترک به یاد آورند یا ما را به مفاهیم بزرگ‌تر ارجاع دهند.

گزیده‌ای از تصویرهای این نمایشگاه را ببینید؛

برچسب‌ها:

نظر شما: