مدرسه تابستانی کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد/ به پیوست جدول دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی

مدرسه تابستانی ملک در دو بخش «گروه هنر و صنایع» و «گروه تاریخ و تمدن» با کارگاه‌های گوناگون آموزشی، همز‌مان در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می‌یابد.

مدرسه تابستانی کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد/ به پیوست جدول دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی

تابستان 1398 همراه با کارگاه‌های آموزش در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی

مدرسه تابستانی کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد/ به پیوست جدول دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی

مدرسه تابستانی ملک در دو بخش «گروه هنر و صنایع» و «گروه تاریخ و تمدن» با کارگاه‌های گوناگون آموزشی در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، مدرسه تابستانی ملک، منظومه‌ای از برنامه‌های آموزشی در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را با آموزش استادان و کارشناسان برجسته برای شهروندان به ویژه دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایران به اجرا می‌گذارد. مجموعه برنامه‌های مدرسه تابستانی ملک، کارگاه‌های آموزشی «مرقع‌سازی»، «نقاشی پشت شیشه و آینه»، «نقاشی گل و مرغ»، «شیوه صورت‌سازی در نقاشی دوره قاجار» و «تذهیب و حل‌کاری» در «گروه هنر و صنایع» و کارگاه‌های آموزشی «سکه‌شناسی»، «سیاق‌شناسی» و «چاپ سنگی» در «گروه تاریخ و تمدن» را دربرمی‌گیرد.

مرکز آموزش هنرهای سنتی اسلامی- ایرانی در کتابخانه و موزه ملی ملک، در مدرسه تابستانی ملک، از استادان بنام و برجسته در هر حوزه بهره گرفته است. مجید فداییان، مهرنوش بشارت، شکوفه جعفری، محمدمهدی شیرین‌کار، فهیمه کاظمی یزدی، سعید سلیمانی، عمادالدین شیخ‌الحکمایی، علی بوذری و مجید جلیسه، آموزش هنرجویان و مخاطبان را در دو بخش «گروه هنر و صنایع» و «گروه تاریخ و تمدن» در این منظومه برنامه‌های آموزش و علمی برعهده دارند.

برنامه‌های آموزشی مدرسه تابستانی ملک، در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» برگزار می‌شود.

دوستداران و علاقه‌مندان حضور در این دوره‌های آموزشی و نام‌نویسی، پس از مشاهده برنامه‌های مدرسه تابستانی ملک و آگاهی از جزییات برنامه‌ها، می‌توانند با شماره تلفن 66700878 (حوزه پژوهش و آموزش) تماس بگیرند یا حضوری به این بخش مراجعه کنند.

برچسب‌ها:

نظر شما: