برپایی آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین و مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام را برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف این گنجینه، از هفتم تا یازدهم محرم‌الحرام ۱۴۴۱ قمری برپا می‌دارد. این آیین سوگواری در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران (مکان پیشین کتابخانه و موزه ملی ملک) برگزار خواهد شد.

برپایی آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین

بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، میزبان سوگواران حسینی خواهد بود

برپایی آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین و مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام را برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف این گنجینه، از هفتم تا یازدهم محرم‌الحرام 1441 قمری برپا می‌دارد. این آیین سوگواری در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران (مکان پیشین کتابخانه و موزه ملی ملک) برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام، به سفارش زنده‌یاد حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف بزرگوار این گنجینه در وقف‌نامه، یکی از هشت آیین سالانه وقف‌نامه‌ای- مذهبی کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌آید که هر سال به مناسبت فرارسیدن محرم‌الحرام و برپایی مراسم سوگواری حضرت امام حسین علیه‌السلام با ترتیب و نظمی ویژه و رعایت سفارش واقف برگزار می‌شود. این آیین سوگواری در محرم 1441 قمری در خانه تاریخی ملک میزبان سوگواران حسینی خواهد بود. این مجلس سوگواری در روزهای شنبه تا چهارشنبه، 7 تا 11 محرم‌الحرام 1441 قمری (16 تا پایان 20 شهریور 1398 خورشیدی) از ساعت 9 تا 11 در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران به نشانی «خیابان 15 خرداد (بازار بزرگ تهران، پله نوروزخان» برپا خواهد شد. سه روضه‌خوان و سخنران برپایه سفارش واقف در این پنج روز در مجلس حضور خواهند داشت. حجت‌الاسلام و المسلمین سیدصدرالدین شریعتی امام جماعت مسجد قبا، آیت‌الله شیخ حسن همتی استاد دانشگاه و حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ‌زاده استاد اخلاق و پژوهشگر مسایل دینی در این مجلس در سوگ و رثای حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام و یاران باوفایشان روضه‌خوانی و سخنرانی خواهند کرد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، با تسلیت فرارسیدن محرم به همه سوگواران و عزاداران حسینی، سوگواران و عزاداران حسینی را به حضور در این آیین و مجلس سوگواری فرامی‌خواند.

برچسب‌ها:

نظر شما: