نشست «تحلیل و بررسی آرایه‌های تزیینی قرآن‌های دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک

نشست «تحلیل و بررسی آرایه‌های تزیینی قرآن‌های دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک مجید فداییان، نقاش و نگارگر و حسین تنکابنی، پژوهش‌گر و مدرس هنرهای سنتی در نشستی تخصصی در کتابخانه و موزه ملی ملک، در موضوع تحلیل و بررسی آرایه‌های تزیینی قرآن‌های خطی دوره قاجار سخن می‌رانند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در

مهمانی هشتگ‌ها در کتابخانه و موزه ملی ملک

مهمانی هشتگ‌ها در کتابخانه و موزه ملی ملک همه چیز از «هشتگ» آغاز شد ... هشتگ‌هایی که در فضای اینستاگرام، «کتابخانه و موزه ملی ملک» را می‌شناساندند. هشتگ‌ها اما بی‌هدف نبودند؛ دوستدارانی آن‌ها را در سال‌های گذشته همچون پیوستار نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در فضای مجازی، به کار گرفته بودند تا نشان دهند یک موزه می‌تواند فرای دیوارهای ساختمان خود، در جاهای دیگر حضوری پیوسته با واقعیت خود داشته باشد. کسانی که آن هشتگ‌ها را در اینستاگرام به کار برده بودند، هفته گذشته ناگهان با فراخوانی متفاوت روبه‌رو شدند «دوست عزیز! شما به دلیل به‌کاربردن هشتگ‌های (#کتابخانه-و-موزه-ملی-ملک، #موزه-ملی-ملک یا #موزه-ملک) در اشتراک اینستاگرام خود، به یک تور ویژه هم‌زمان با روز جهانی موزه 2018 میلادی، در کتابخانه و موزه ملی ملک دعوت شده‌اید» ... و این آغاز یک کار ویژه بود ...

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ در

​29 و 30 اردیبهشت؛ بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه

​29 و 30 اردیبهشت؛ بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه کتابخانه و موزه ملی ملک با گرامی‌داشت روز جهانی موزه، دوستداران آثار تاریخی را به بازدید رایگان از تالارها و آثار موزه‌ای این موقوفه آستان قدس رضوی در روز شنبه و یک‌شنبه 29 و 30 اردیبهشت 1397 فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت نمایشگاه آثار هنرجویان نقاشی پشت شیشه با موضوع «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» عصر سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397 هم‌زمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، با گردهم‌آیی گسترده دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه استادان و هنرجویان نقاشی پشت شیشه، در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد نمایشگاه آثار نقاشی پشت شیشه با موضوع «شاهنامه چاپ سنگی میرزا علیقلی خویی» هم‌زمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

​بازدید مدیر موزه هنرهای زیبای پوشکین روسیه از کتابخانه و موزه ملی ملک

​بازدید مدیر موزه هنرهای زیبای پوشکین روسیه از کتابخانه و موزه ملی ملک مدیر موزه هنرهای زیبای پوشکین روسیه، در بازدید از گنجینه آثار تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک، به تماشای جلوه‌های هنری فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی نشست.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک خدمات‌رسانی در روزهای پنج‌شنبه را ازسرمی‌گیرد

کتابخانه و موزه ملی ملک خدمات‌رسانی در روزهای پنج‌شنبه را ازسرمی‌گیرد کتابخانه و موزه ملی ملک، خدمات‌رسانی به مخاطبان، گردشگران و پژوهشگران را در روزهای پنج‌شنبه، که به دلیل بسته‌بودن درهای ورودی دسترسی به محوطه تاریخی باغ ملی تهران در یک سال گذشته متوقف شده بود، ازسرمی‌گیرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه

بازدید موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک پاریس از کتابخانه و موزه ملی ملک

بازدید موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک پاریس از کتابخانه و موزه ملی ملک هانا شیدیاک، موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه (Musée du Quai Branly) در بازدید از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، به تماشای گنجینه آثار سه هزار ساله فرهنگ و هنر اسلامی- ایران نشست.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نشست تخصصی «فرش‌های دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست تخصصی «فرش‌های دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود نشست تخصصی «فرش‌های دوره قاجار» با سخنرانی رییس انجمن علمی فرش ایران و عضو هیات علمی دانشگاه هنر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی