کارگاه «اصول تذهیب در خوش‌نویسی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

کارگاه «اصول تذهیب در خوش‌نویسی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه «اصول تذهیب در خوش‌نویسی» را به مناسبت دهه کرامت و هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های تذهیب کهن و معاصر برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

​بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت «روز جهانی موزه» و «زادروز فرخنده امام رضا علیه‌السلام»

​بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت «روز جهانی موزه» و «زادروز فرخنده امام رضا علیه‌السلام» کتابخانه و موزه ملی ملک در دو مناسبت «روز جهانی موزه» و «زادروز فرخنده امام رضا علیه‌السلام» از گردشگران و بازدیدکنندگان موزه به رایگان میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

آیین اختتامیه چهاردهمین رویداد فرهنگی هنری ماه هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

آیین اختتامیه چهاردهمین رویداد فرهنگی هنری ماه هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین اختتامیه چهاردهمین رویداد فرهنگی هنری ماه هشتم را هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

​معرفی چند نسخه‌ خطی از آثار خیام در کتابخانه ملک

​معرفی چند نسخه‌ خطی از آثار خیام در کتابخانه ملک حکیم غیاث‌الدین ابوالفتح عمر بن ابراهیم، معروف به خیام نیشابوری (440 تا 517 هجری) از بزرگ‌ترین دانشمندان تاریخ ایران و جهان، که علت شهرتش نبوغ و آگاهی فوق‌العاده در حکمت، ریاضی، نجوم و سرودن رباعی است. به نظر می‌رسد جز ملاحظات تاریخی، عظمت شگفت‌ این شخصیت چندوجهی و نابغه روزگاران، به اندازه‌ای بر تاریخ اندیشه ایرانی اثر گذاشته که برخی پژوهندگان خیام‎‌شناس، بر این باورند که دو خیام/ خیامی وجود داشتند: خیام منجم و ریاضی‌دان، دیگری خیام شاعر.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی ویژه‌ها

نخستین نشست تخصصی تذهیب و کتاب‌آرایی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

نخستین نشست تخصصی تذهیب و کتاب‌آرایی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد نخستین نشست تخصصی تذهیب و کتاب‌آرایی به مناسبت دهه کرامت و هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های تذهیب کهن و معاصر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

نمایشگاه‌های «به لاجورد و به زر» و ««به روزگار اکنون» (تذهیب به روایت آثار کهن و معاصر) در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه‌های «به لاجورد و به زر» و ««به روزگار اکنون» (تذهیب به روایت آثار کهن و معاصر) در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت نمایشگاه‌های «به لاجورد و به زر (تذهیب به روایت آثار کهن)» و «به روزگار اکنون (آثار هنرمندان معاصر در زمینه هنر تذهیب)» با حضور استادان و هنرمندان برجسته، مدیران فرهنگی و دوستداران هنرهای سنتی، به مناسبت دهه کرامت و هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

ادامه مطلب

​«اگه امام رضا علیه‌السلام ایران نبود ...» عنوان پویشی که برگزیدگانش یک روز خادم افتخاری حرم رضوی می‌شوند

​«اگه امام رضا علیه‌السلام ایران نبود ...» عنوان پویشی که برگزیدگانش یک روز خادم افتخاری حرم رضوی می‌شوند به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، پویش بزرگ «اگه امام رضا علیه‌السلام ایران نبود، چی می‌شد؟ ...» در قالب برنامه‌های سال‌روز میلاد امام هشتم و دهه کرامت برنامه‌ریزی و با مشارکت شبکه سه سیما به اجرا گذاشته شده است.

ادامه مطلب

خبرنگاران و عکاسان از بخش‌های نادیده تخصصی در کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کردند

خبرنگاران و عکاسان از بخش‌های نادیده تخصصی در کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کردند نمایندگان رسانه‌ها در دومین برنامه ویژه «تور بازدید از نادیده‌های یک موزه» به کتابخانه و موزه ملی ملک آمدند تا ببینند یک موزه و کتابخانه، در پسِ تالارها و ویترین‌ها چه «نادیده»‌هایی دارد.

ادامه مطلب

کارگاه ساخت کاغذ ابروباد در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

کارگاه ساخت کاغذ ابروباد در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد کارگاه آموزشی ابری‌سازی (ساخت کاغذ ابروباد) با حضور هنرجویان و دوستداران هنرهای سنتی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

مجموعه کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی تذهیب و کتاب‌آرایی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

مجموعه کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی تذهیب و کتاب‌آرایی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، مجموعه کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی تذهیب و کتاب‌آرایی را به مناسبت دهه کرامت و هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های تذهیب کهن و معاصر برگزار می‌کند.

ادامه مطلب