آیین رونمایی کتاب «بازار در شهر اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

آیین رونمایی کتاب «بازار در شهر اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود ۲ خرداد ۱۳۹۶

با «یادی از حاج حسین آقا ملک» و نمایش فیلم مستند چهارسوق

آیین رونمایی کتاب «بازار در شهر اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

آیین رونمایی کتاب «بازار در شهر اسلامی؛ طراحی، فرهنگ و تاریخ» با یادی از حاج حسین آقا ملک، در روز سه‌شنبه 2 خرداد 1396 از ساعت 15:30 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، سیدمجتبی حسینی، مدیرعامل کتابخانه و موزه ملی ملک در این آیین رونمایی کتاب، در سخنرانی با موضوع «یادی از حاج حسین آقا ملک»، به زندگی و زمانه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک می‌پردازد. این واقف بزرگ، گنجینه خود را که در خانه پدری در بازار بین‌الحرمین تهران گرد آورده بود، در سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرد. نمایش فیلم مستند چهارسوق ساخته سیروس حصاری، به همراه سخنرانی‌های «بازارهای ایران (حسین سلطان‌زاده)»، «سنت مشارکت در بازار (اکبر تقی‌زاده) و «معرفی کتاب (خیزران اسماعیل‌زاده، و حشمت انتخابی)» از دیگر برنامه‌های آیین رونمایی کتاب «بازار در شهر اسلامی؛ طراحی، فرهنگ و تاریخ» خواهد بود.

کتاب «بازار در شهر اسلامی؛ طراحی، فرهنگ و تاریخ»، با گردآوری محمد قاری‌پور و ترجمه خیزران اسماعیل‌زاده منتشر شده است. این کتاب در کنار تحلیل جایگاه بازار در شهر اسلامی، بازارهای حلب، بورسا، قاهره، دمشق، کابل، استانبول، نابلس، صنعا، تهران و یزد را بازشناسانده است.

نظر شما: