کتابخانه و موزه ملی ملک از مدافعان سلامت مردم و جامعه تقدیر و تجلیل کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک از هشت تن از کادر درمانی خط مقدم رویارویی با بیماری کرونا که خود نیز به بیماری مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام و مراسم پایانی مراسم دوازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری «ماه هشتم» تقدیر و تجلیل کرد..

کتابخانه و موزه ملی ملک از مدافعان سلامت مردم و جامعه تقدیر و تجلیل کرد

برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران

کتابخانه و موزه ملی ملک از مدافعان سلامت مردم و جامعه تقدیر و تجلیل کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک از هشت تن از کادر درمانی خط مقدم رویارویی با بیماری کرونا که خود نیز به بیماری مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام و مراسم پایانی مراسم دوازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری «ماه هشتم» تقدیر و تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، آیین وقف‌نامه‌ای گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام با حضور دکتر غلامرضا خواجه‌سروی مدیرعامل، موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، جبرییل نوکنده مدیر موزه ملی ایران، دکتر محمد رجبی استاد دانشگاه، شماری از کادر درمانی و کنش‌گران و مدافعان سلامت در رویارویی با بیماری کرونا همچنین فرهنگ‌دوستان با رعایت تمهیدهای بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، عصر پنج‌شنبه 12 تیر 1399 در این موقوفه برگزار و برای مخاطبان در بستر فضای مجازی پخش شد.

مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در این مراسم با اشاره به هفت جشن وقف‌نامه‌ای این موقوفه همچون مراسم گرامی‌داشت میلاد خجسته امام رضا علیه‌السلام افزود: «حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک در وقف‌نامه خود دو انگیزه «ترقی معارف» و «رعایت حفظ‌الصحه» جامعه را در نگاه داشته است».

دکتر خواجه‌سروی پس از بازگویی پیشینه و تاریخچه پایه‌گذاری و راه‌اندازی کتابخانه و موزه ملی ملک افزود: «این موسسه در دوران رویارویی با بیماری کرونا با بهره‌گیری از توانمندی فضای مجازی هر روز یک برنامه فرهنگی داشته و کوشش‌های فرهنگی آن متوقف نشده است چنانکه بسیاری از فرهنگ‌دوستان در سراسر کشور حتی فرای مرزهای ایران از این خدمات غیر حضوری بهره‌مند شده‌اند».

دکتر محمد رجبی پژوهشگر و استاد دانشگاه در جایگاه سخنران این مراسم درباره تاثیر معنوی حضرت رضا علیه‌السلام در سرزمین‌های ماوراءالنهر و کشورهای آسیای میانه سخن گفت.

رضا دبیری‌نژاد دبیر دوازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم نیز گزارشی از چگونگی برگزاری برنامه‌های این دوره جشنواره در دو شکل «میدانی» مانند برپایی نمایشگاه‌های سیار در تهران، سرخه و گرمسار و «مجازی» در قالب «گشتی در گنج ملک» و دیدار از کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مجموعه های وقفی کشور با همکاری نهادهای گوناگون ارایه کرد.

در این مراسم هم‌زمان با گرامی‌داشت یاد شهدای مدافع سلامت در رویارویی با بیماری کرونا، از هشت تن از مدافعان سلامت بیمارستان‌های تهران به پاس تلاش‌های شبانه‌روزی در مبارزه با این بیماری، با اعطای هدایایی به رسم یادبود تجلیل شد.

پخش نماهنگ‌های رضوی و اجرای نقالی و منقبت ‌خوانی، از دیگر برنامه‌های آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت رضا علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک بود.

دوازدهمین دوره جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم با توجه به محدودیت‌های دوران فاصله‌‌گذاری اجتماعی با بهره‌گیری گسترده از توانمندی‌های شبکه‌های مجازی در قالب برنامه‌های گوناگون در گستره‌های کتابداری، موزه‌داری و فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به مناسبت دهه کرامت از 3 تا 12 تیر 1399 خورشیدی در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد. دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی برنامه‌های گوناگون این دوره جشنواره را از صفحه اینستاگرام کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی (malek_museum_library)، تلویزیون تعاملی تیوا به نشانی (tva.tv)، وب‌سایت میراث دیجیتال به نشانی (emiras.ir) و سرویس اشتراک ویدیوی آپارات به نشانی (apparat.com) به گونه زنده و مجازی دنبال کردند.

برچسب‌ها:

نظر شما: