رونمایی از هفت اثر تاریخی و موزه‌ای با درون‌مایه بهار در کتابخانه و موزه ملی ملک

کتابخانه و موزه ملی ملک، از هفت اثر بهاریه در گنجینه آثار تاریخی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، در آستانه فرارسیدن نوروز ۱۴۰۰ خورشیدی و هم‌زمان با برگزاری آیین وقف‌نامه‌ای گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام رونمایی کرد.

رونمایی از هفت اثر تاریخی و موزه‌ای با درون‌مایه بهار در کتابخانه و موزه ملی ملک

هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع) و در آستانه فرارسیدن نوروز انجام گرفت

رونمایی از هفت اثر تاریخی و موزه‌ای با درون‌مایه بهار در کتابخانه و موزه ملی ملک

کتابخانه و موزه ملی ملک، از هفت اثر بهاریه در گنجینه آثار تاریخی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، در آستانه فرارسیدن نوروز 1400 خورشیدی و هم‌زمان با برگزاری آیین وقف‌نامه‌ای گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، هم‌زمان با برگزاری آیین وقف‌نامه‌ای گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام، هفت اثر تاریخی و موزه‌ای با موضوع بهار و طبیعت در فرهنگ و تاریخ اسلامی- ایرانی در روز چهارشنبه 27 اسفند 1399 رونمایی شد.

هفت اثر تاریخی و موزه‌ای با درون‌مایه بهار، این رخداد تاریخی، فرهنگی و طبیعی را در هفت منظر از دریچه آثار گنجینه تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش می‌کشند و تصویری جذاب از نوزایی طبیعت و نوروز، آیین دیرینه ایرانیان، پیش روی دوستداران فرهنگ و تاریخ می‌نمایاند.

دکتر غلامرضا خواجه‌سروی مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، دکتر جبرییل نوکنده مدیرکل موزه ملی ایران و دکتر سیدمحمد حسینی رییس دانشگاه مذاهب اسلامی و استاد دانشگاه در این آیین گرامی‌داشت سخنرانی کرد. نقالی و منقبت‌خوانی و تقدیر از یکی از خادمان فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک، از دیگر برنامه‌های این آیین گرامی‌داشت به شمار می‌آمد.

این مراسم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد. 

برچسب‌ها:

نظر شما: