شادباش نخستین موزه وقفی خصوصی ایران به مناسبت فرارسیدن 28 اردیبهشت، روز جهانی موزه

یک هفته بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت هفته میراث فرهنگی شادباش نخستین موزه وقفی خصوصی ایران به مناسبت فرارسیدن ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی موزه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران فرارسیدن روز جهانی موزه را به همه دوستداران فرهنگ و تاریخ سرزمین کهن ایران و علاقه‌مندان به آثار موزه‌ای شادباش می‌گوید.

شادباش نخستین موزه وقفی خصوصی ایران به مناسبت فرارسیدن 28 اردیبهشت، روز جهانی موزه

​به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، 18 می برابر با 28 اردیبهشت هر سال، در جهان با نام موزه‌ها و آثار فرهنگی تاریخی پیوند خورده است. این مناسبت، یادآور وجود و اهمیت نهادهایی فرهنگی است که تاثیر فراوانی در انتقال فرهنگ از دوران گذشته با امروز و آینده تمدن بشری را دارند. کمیته جهانی موزه (ایکوم) برای روز جهانی موزه در سال 2014 میلادی، شعار «آثار موزه‌ها، پدیدآور پیوندها» را برگزیده و معرفی کرده است. این روز در ایران سرآغاز هفته میراث فرهنگی است. 

کتابخانه و موزه ملی ملک به عنوان نخستین موزه وقفی خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ نسخه‌های نفیس خطی کشور با پیشینه‌ای 77 ساله مجموعه‌ای از آثار گوناگون فرهنگی تاریخی را دربرگرفته است. این مجموعه که در قلب فرهنگی تاریخی تهران، محوطه باغ ملی، قرار دارد روزانه از ده‌ها پژوهشگر، گردشگر و دوستدار آثار موزه‌ای میزبانی می‌کند.
مدیریت و کارکنان این موقوفه 77 ساله فرارسیدن روز جهانی موزه را به همه فعالان این عرصه و نیز دوستداران موزه و آثار موزه‌ای شادباش می‌گویند. علاقه‌مندان می‌توانند از روز یک‌شنبه 28 اردیبهشت، تا یک هفته به رایگان از این تالارهای موزه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی بازدید کنند.
موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» قرار دارد و هر روز به جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، از ساعت 8:30 تا 16:30 (پنج‌شنبه‌ها تا 15:30) از پژوهشگران و گردشگران میزبانی می‌کند.

برچسب‌ها:

نظر شما: