آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد/ گزارش تصویری

همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ خورشیدی برابر با ۱۲ رجب ۱۴۳۵ قمری در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «نقش نام»، نقش مهر رجال، سلاطین، ادیبان و خوش‌نویسان بزرگ که روی نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک حک شده‌اند، گشایش یافت. همچنین در کنار این نمایشگاه، ورزشکاران زورخانه‌ای به اجرای آیین پهلوانی پرداختند و در مناقب امیر مومنان، آیین غدیرخوانی برگزار شد.

آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد/ گزارش تصویری

​به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام، از مجموعه آیین‌های وقف‌نامه‌ای به سفارش حاج حسین آقا ملک واقف و بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک است که هر ساله همراه با برنامه‌های گوناگون فرهنگی در این موقوفه 77 ساله برگزار می‌شود. 

در این آیین گرامی‌داشت که در روز دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 خورشیدی ساعت 18 برگزار شد، نمایشگاه «نقش نام»، نقش مهر رجال، سلاطین، ادیبان و خوش‌نویسان بزرگ که روی نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک حک شده‌اند، گشایش یافت و دوستداران فرهنگ ایرانی- اسلامی به تماشای این نقش‌های جذاب نشستند. اجرای برنامه‌های آیینی در حوزه پهلوانی و غدیرخوانی از دیگر بخش‌های این مراسم بود. در ادامه گزارش تصویری این آیین را مشاهده می‌فرمایید.

برچسب‌ها:

نظر شما: