گشت‌وگذار در دنیای چاپ سنگی

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاهی از گزیده کتاب‌های چاپ سنگی گنجینه خود را هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه دوسالانه چاپ دستی کشور در بهمن ۱۳۹۵ خورشیدی برگزار می‌کند.

گشت‌وگذار در دنیای چاپ سنگی

برپایی نمایشگاه «گزیده کتاب‌های چاپ سنگی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک» در دهه نخست بهمن 1395

گشت‌وگذار در دنیای چاپ سنگی

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاهی از گزیده کتاب‌های چاپ سنگی گنجینه خود را هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه دوسالانه چاپ دستی کشور در بهمن 1395 خورشیدی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «گزیده کتاب‌های چاپ سنگی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک»، مجموعه‌ای چشم نواز و دل‌انگیز از کتاب‌های چاپ سنگی را پیش روی روی دوستداران این حوزه می‌گذارد. این نمایشگاه از سوم تا دهم بهمن 1395 خورشیدی هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه دوسالانه چاپ دستی کشور در این ماه با رویکرد شناسایی تکنیک چاپ سنگی در ایران برپا خواهد بود.

15 نسخه چاپ سنگی برگزیده در موضوع‌های گوناگون مانند نسخه‌ای از مصحف شریف، نسخه‌هایی از بزرگان ادب فارسی، نسخه‌های علمی، سرگذشت خاندان نبوت، اشعار، دعاها و متن‌ها مذهبی، در نمایشگاه «گزیده کتاب های چاپ سنگی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک» در آستانه دید دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی و گردشگران جای می‌گیرد. در این نمایشگاه، آثار هنرمندانی همچون میرزا علی‌قلی خویی، تصویرگر و میرزا رضا کلهر خوش‌نویس، در قالبی جذاب و خلاقانه با برگزیده‌ای از تصاویر جذاب این آثار نفیس، عرضه خواهد شد.

علاقه‌مندان بازدید از نمایشگاه «گزیده کتاب‌های چاپ سنگی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک» می‌توانند از سوم تا دهم بهمن 1395 خورشیدی از ساعت 8:30 تا 16:15 (روزهای پنج‌شنبه تا ساعت 15:15) به کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» مراجعه کنند. کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار آن در سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است.

نظر شما: