رونمایی کتاب تاریخ سکه در دودمان‌های محلی ایران (سده‌های سوم و چهارم هجری)

«نشست تخصصی و رونمایی از کتاب تاریخ سکه در دودمان‌های محلی ایران (سده‌های سوم و چهارم هجری)» در روز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ خورشیدی از ساعت ۱۴ تا ساعت ۱۶ در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

رونمایی کتاب تاریخ سکه در دودمان‌های محلی ایران (سده‌های سوم و چهارم هجری)

کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌کند

رونمایی کتاب تاریخ سکه در دودمان‌های محلی ایران (سده‌های سوم و چهارم هجری)

«نشست تخصصی و رونمایی از کتاب تاریخ سکه در دودمان‌های محلی ایران (سده‌های سوم و چهارم هجری)» در روز چهارشنبه 22 آذر 1396 خورشیدی از ساعت 14 تا ساعت 16 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، در این نشست تخصصی، دکتر محمدتقی امامی خویی و دکتر احمدرضا خضری در باره جایگاه سکه‌های تاریخی در شناخت تاریخ یک سرزمین سخن می‌رانند و کتاب «تاریخ سکه در دودمان‌های محلی ایران (سده‌های سوم و چهارم هجری)» با حضور سعید سلیمانی، نویسنده و پژوهشگر اثر رونمایی می‌شود. در کنار این مراسم همچنین گزیده‌ای از سکه‌های تاریخی امیران محلی سده‌های سوم، چهارم و پنجم هجری به نمایش درمی‌آید. 

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید. حاج حسین آقا ملک، این گنجینه بزرگ تاریخی را به سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است. کتابخانه و موزه ملی ملک، همه دوستداران فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی را به حضور در این نشست تخصصی و رونمایی کتاب فرامی‌خواند. ساختمان این گنجینه اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

برچسب‌ها:

نظر شما: