​کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را به سنت جاری و برپایه سفارش حاج حسین آقا ملک در وقف‌نامه این گنجینه بزرگ در روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ خورشیدی برگزار می‌کند.

​کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را برگزار می‌کند

بازدید از دو نمایشگاه جذاب در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را به سنت جاری و برپایه سفارش حاج حسین آقا ملک در وقف‌نامه این گنجینه بزرگ در روز چهارشنبه 16 اسفند 1396 خورشیدی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها، یکی از هفت جشن وقف‌نامه‌ای نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران به شمار می‌آید که به سنت جاری به ویژه برپایه سفارش بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک هر سال برگزار می‌شود.

سه سخنرانی درباره «زنان واقف در تاریخ ایران»، «بانو گوهرشاد، واقف و حامی فرهنگ» و «ام سلمه، خوش‌نویسی از دوره قاجار»، به همراه منقبت‌خوانی و بازدید از نمایشگاه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک، مهم‌ترین بخش‌های این آیین گرامی‌داشت را در سال 1396 خورشیدی دربرمی‌گیرند. میهمانان جشن، پیش از آغاز برنامه، در کنار بازدید از تالارهای آثار موزه‌ای، می‌توانند به تماشای نمایشگاه‌های «گل‌ومرغ؛ آثار بانوان هنرمند» و «تک اثر چهاردهم؛ مجله زبان آموزگار» بنشینند.

آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها در روز چهارشنبه 16 اسفند 1396 خورشیدی ساعت 15 در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی را به حضور در این آیین گرامی‌داشت فرامی‌خواند. این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

برچسب‌ها:

نظر شما: