بلندخوانی کتاب‌های خاموش، در کتابخانه و موزه ملی ملک

صدای رسای کتاب، هم زمان با هفته کتاب، در روز سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ خورشیدی از میان آثار تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک شنیده خواهد شد. دوستداران کتاب، قصه و روایت می‌توانند با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، میهمان یک برنامه متفاوت با نام «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» شوند. این برنامه هم زمان با هفته کتاب در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.

بلندخوانی کتاب‌های خاموش، در کتابخانه و موزه ملی ملک

صدای رسای کتاب از میان آثار تاریخی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، در هفته کتاب

بلندخوانی کتاب‌های خاموش، در کتابخانه و موزه ملی ملک

صدای رسای کتاب، هم زمان با هفته کتاب، در روز سه‌شنبه 29 آبان 1397 خورشیدی از میان آثار تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک شنیده خواهد شد. دوستداران کتاب، قصه و روایت می‌توانند با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، میهمان یک برنامه متفاوت با نام «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» شوند. این برنامه هم زمان با هفته کتاب در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش»، برنامه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی، در هفته کتاب 1397 به شمار می‌آید که با هدف‌هایی چون گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، توجه به کتاب به عنوان میراث مکتوب تمدن بشری، باززنده‌سازی فضای خاموش موزه‌ها و پیوند میان موزه‌ها و کتابخانه‌ها، روز سه‌شنبه 29 آبان 1397 خورشیدی از ساعت 14 تا 15 با حضور دوستداران کتاب، قصه و روایت به اجرا درمی‌آید. لیلا کفاش‌زاده، کارشناس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، روایت‌گر و خوانشگر این برنامه خواهد بود که در یکی از سالن‌های موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک، در کنار آثار تاریخی، کتاب «از فرانکلین تا لاله‌زار» را به شیوه بلندخوانی روایت خواهد کرد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به شمار می‌آید که گنجینه و مجموعه‌ای بزرگ از آثار موزه‌ای و کتاب را در خود جای داده است. حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک، این مجموعه را در سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است. هم‌نشینی کتابخانه و موزه در این مجموعه بزرگ تاریخی، از ویژگی‌های ممتاز آن برشمرده می‌شود. گسترش پیوندها میان موزه و کتابخانه، از جمله برنامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک در سال‌های گذشته بوده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک، همه دوستداران فرهنگ به ویژه علاقه‌مندان به کتاب، قصه و روایت را به حضور در این برنامه فرهنگی و میهمانی کتاب فرامی‌خواند. میهمانان برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» می‌توانند در روز سه‌شنبه 29 آبان 1397 خورشیدی از ساعت 14 تا 15 در ساختمان این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» حضور یابند.

برچسب‌ها:

نظر شما: