مجموعه‌ای کم‌نظیر از عکس‌های حرم امام هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود؛ ایستاده به احترام آستان رضا (ع)

مجموعه‌ای کم‌نظیر از عکس‌های حرم امام هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود؛ ایستاده به احترام آستان رضا (ع) 6 مهرماه 1391 خورشیدی، تصویرهایی متفاوت از بارگاه باشکوه امام هشتم شیعیان در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آید. در جشنی که روز پنج‌شنبه 6 مهرماه به مناسبت میلاد امام رضا (ع) در این نهاد فرهنگی و موزه‌ای کشور برگزار می‌شود، کتاب «بر آستان رضا» رونمایی می‌شود. این کتاب، مجموعه‌ای جذاب از عکس‌های گوناگون حرم رضوی است که «محمد خوشرو» عکاس و پژوهشگر معماری ایرانی اسلامی، در یک پروژه بزرگ، آن‌ها را عکاسی کرده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ مرداد ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

گفت‌وگو با «سیدمحمد بهشتی» درباره نمایشگاه پرندگان در فرهنگ و هنر ایرانی «سی‌مرغ»؛ پرنده در هنر ایرانی، نماد مسافری است که به هر دو جهان سر

گفت‌وگو با «سیدمحمد بهشتی» درباره نمایشگاه پرندگان در فرهنگ و هنر ایرانی «سی‌مرغ»؛ پرنده در هنر ایرانی، نماد مسافری است که به هر دو جهان سر کتابخانه و موزه ملی در زادروز میلاد اما رضا (ع) و دهه کرامت (28 شهریور تا 7 مهر) به مناسبت برگزاری چهارمین جشنواره ماه هشتم، زمینه آشنایی فرهنگ‌دوستان و دوستداران تمدن ایرانی اسلامی را با نقش و حضور پرندگان در پهنه تاریخی و جغرافیای ادب و فرهنگ ایران فراهم آورده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ مرداد ۱۳۹۱ در اخبار موسسه