کلیپ بهاریه ملک، تقدیم به همه دوستداران و علاقه‌مندان فرهنگ و هنر

کلیپ بهاریه ملک، تقدیم به همه دوستداران و علاقه‌مندان فرهنگ و هنر بهار می‌آید ... بهار طبیعت که فرامی‌رسد همه نو می‌شوند ... تغییر و دگرگونی را احساس می‌کنند ... هیاهویی شیرین و دل‌انگیز در همگان پدید می‌آید ... بهار همه را دگرگون می‌کند و ...

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

تبریک نوروز 1393 خورشیدی به همه دوستداران فرهنگ و هنر

تبریک نوروز 1393 خورشیدی به همه دوستداران فرهنگ و هنر موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های نفیس خطی، فرارسیدن نوروز را به همه دوستداران فرهنگ و هنر و علاقه‌مندان کتاب و آثار تاریخی تبریک می‌گوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

دعوت گردشگران نوروزی به بازدید از گنجینه آثار تاریخی موزه ملی ملک

دعوت گردشگران نوروزی به بازدید از گنجینه آثار تاریخی موزه ملی ملک نوروز 1393؛ از هزاره یکم پیش از میلاد تا امروز با گنج ملک دعوت گردشگران نوروزی به بازدید از گنجینه آثار تاریخی موزه ملی ملک موقوفه 77 ساله «حاج حسین آقا ملک» بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، با آثاری از هزاره یکم پیش از میلاد تا امروز دربرگیرنده سکه‌های تاریخی، تابلوهای نقاشی و نگارگری، قلمدان‌ها، آثار خوش‌نویسی و نسخه‌های خطی به ویژه قرآن‌های خطی، از گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

گزیده تصویرهای کارگاه ساخت تقویم دانش‌آموزان هنرستانی در نمایشگاه گردش ایام

گزیده تصویرهای کارگاه ساخت تقویم دانش‌آموزان هنرستانی در نمایشگاه گردش ایام هنرجویان رشته‌های گرافیک و نقاشی هنرستان قدس، میهمان کتابخانه و موزه ملی ملک گزیده تصویرهای کارگاه ساخت تقویم دانش‌آموزان هنرستانی در نمایشگاه «گردش ایام» 60 نفر از دانش آموزان هنرستان دخترانه قدس تهران در کنار بازدید از نمایشگاه «گردش ایام» تقویم‌های رقومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، در کارگاهی عملی، تقویم طراحی کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقه راهنمایی موزه اعلام شد/ مصطفی رحمان‌دوست: هر اثر موزه‌ای یک قصه زیبا و جذاب است

در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقه راهنمایی موزه اعلام شد/ مصطفی رحمان‌دوست: هر اثر موزه‌ای یک قصه زیبا و جذاب است «مصطفی رحمان‌دوست» در آیین اختتامیه سومین مسابقه راهنمایی موزه گفت: «هر اثر موزه‌ای، یک قصه زیبا و خواندنی و شنیدنی است که می‌تواند پیوند دهنده بینندگان و شنوندگان به ویژه کودکان و نوجوان با تاریخ و فرهنگی سرزمین‌شان و نیز نسل‌های گذشته باشد». به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقه راهنمایی موزه در روز پنج‌شنبه هشتم اسفند 1392 خورشیدی، که با حضور «محمدرضا کارگر» مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، «مصطفی رحمان‌دوست» نویسنده برجسته حوزه کودک و نوجوان، خاطرنشان کرد: «موزه کودکان امروز را به هستی تاریخی خود پیوند می‌دهد».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ در اخبار موسسه