آیین وقف‌نامه‌ای سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

آیین وقف‌نامه‌ای سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد نخستین روز آیین وقف‌نامه‌ای سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام به سفارش واقف بزرگوار کتابخانه و موزه ملی ملک، در روز چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ خورشیدی برابر با ۷ محرم ۱۴۳۷ قمری در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

گزارش کروشینسکی در کتابخانه ملی ملک، قدیم‌ترین نسخه این اثر ارزشمند است

گزارش کروشینسکی در کتابخانه ملی ملک، قدیم‌ترین نسخه این اثر ارزشمند است به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نشست تخصصی «کروشینسکی و مطالعات صفوی؛ با نگاهی به نسخه‌های خطی سفرنامه کروشینسکی در کتابخانه و موزه ملی ملک»، عصر روز شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ خورشیدی دردر تالار محققان بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزار شد. در این نشست، دکتر محسن جعفری مذهب، پژوهشگر تاریخ ایران و عضو هیات علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی و علیرضا دولتشاهی پژوهشگر فرهنگ و تاریخ لهستان سخنرانی کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک از ۷ تا ۱۱ محرم تغییر می‌یابد

خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک از ۷ تا ۱۱ محرم تغییر می‌یابد خدمات فرهنگی «کتابخانه و موزه ملی ملک» به مخاطبان، بر اساس سفارش واقف بزرگوار در وقف‌نامه، برای برگزاری مراسم سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام به مدت پنج روز از چهارشنبه ۲۹ مهر تا پایان یک‌شنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ خورشیدی (۷ تا ۱۱ محرم) تعطیل خواهد بود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​محرم، باز آمد ... ماه سوگواری سیدالشهدا ...

​محرم، باز آمد ... ماه سوگواری سیدالشهدا ... محرم، باز آمد ... ماه سوگواری سیدالشهدا ... بزرگ‌مردی از خانواده خوبان ... او که با ایثار و شهادت خود مسیر تاریخ را تغییر داد. محرم، حال شهر و مردمانش، دگر می‌شود ... محرم، خاطره همه نسل‌هایی است که فداکاری و فداکاران را دوست می‌دارند و می‌ستایند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

نشست تخصصی «کروشینسکی و مطالعات صفوی» برگزار می‌شود

نشست تخصصی «کروشینسکی و مطالعات صفوی» برگزار می‌شود نشست تخصصی «کروشینسکی و مطالعات صفوی؛ با نگاهی به نسخه‌های خطی سفرنامه کروشینسکی در کتابخانه و موزه ملی ملک»، با سخنرانی یک لهستان‌شناس و یک پژوهشگر تاریخ ایران در روز شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ خورشیدی در بزرگ ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​دیشب به‌سیل اشک ره خواب می‌زدم/ نقشی به یاد خط تو بر آب می‌زدم ... شادباش روز بزرگ‌داشت حافظ

​دیشب به‌سیل اشک ره خواب می‌زدم/ نقشی به یاد خط تو بر آب می‌زدم ... شادباش روز بزرگ‌داشت حافظ کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی، ۲۰ مهر، روز بزرگ‌داشت حافظ، شاعر نام‌دار را به همگان شادباش می‌گوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه

سخنرانی دکتر مهرداد احمدیان با موضوع هنر و زیبایی در کتابخانه و موزه ملی ملک

سخنرانی دکتر مهرداد احمدیان با موضوع هنر و زیبایی در کتابخانه و موزه ملی ملک هفتمین نشست تخصصی هنر و زیبایی با سخنرانی دکتر مهرداد احمدیان پژوهشگر و منتقد حوزه هنر در روز چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ خورشیدی ساعت ۱۶ در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​دو کتاب با موضوع سکه و مدال های قاجاریه در کتابخانه و موزه ملک رونمایی شد

​دو کتاب با موضوع سکه و مدال های قاجاریه در کتابخانه و موزه ملک رونمایی شد دو کتاب تازه منتشر شده با نام‌های «تاریخ قاجاریه؛ براساس سکه‌ها و مدال‌ها» و «نشان‌ها و مدال‌های قاجاریه» در مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

دکتر جلال خالقی مطلق: امانت‌داری، مهم‌ترین آموزه‌ام از فردوسی در سالیان دراز شاهنامه‌پژوهی است

دکتر جلال خالقی مطلق: امانت‌داری، مهم‌ترین آموزه‌ام از فردوسی در سالیان دراز شاهنامه‌پژوهی است امانت‌داری، مهم‌ترین آموزه‌ای است که من در سالیان دراز پژوهش در حوزه شاهنامه، از فردوسی فراگرفته‌ام.

ادامه مطلب

رونمایی دو کتاب «تاریخ قاجاریه؛ بر اساس سکه‌ها و مدال‌ها» و «نشان‌ها و مدال‌های قاجاریه» در کتابخانه و موزه ملی ملک

رونمایی دو کتاب «تاریخ قاجاریه؛ بر اساس سکه‌ها و مدال‌ها» و «نشان‌ها و مدال‌های قاجاریه» در کتابخانه و موزه ملی ملک دو کتاب تازه منتشر شده «تاریخ قاجاریه؛ نگاهی به تاریخ قاجاریه بر اساس سکه‌ها و مدال‌ها» و «نشان‌ها و مدال‌های قاجاریه» در مراسمی روز پنج‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ خورشیدی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۴ در اخبار موسسه