نمایشگاه «تصویرسازی داستان‌های امام رضا (ع)» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه «تصویرسازی داستان‌های امام رضا (ع)» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت کتابخانه و موزه ملی ملک، در چارچوب برنامه همکاری با مدرسه‌ها و دیگر مرکزهای آموزشی برای ارایه آموزه‌های غیر رسمی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، نمایشگاه «تصویرسازی داستان‌های امام رضا علیه‌السلام» را با همکاری هنرجویان هنرستان برهان برپا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

رونمایی مجازی از فهرست دو مجموعه کتاب‌های اهدایی به کتابخانه و موزه ملی ملک

رونمایی مجازی از فهرست دو مجموعه کتاب‌های اهدایی به کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، با بارگزاری و رونمایی فهرست دو مجموعه بزرگ اهدایی کتاب به این گنجینه، در وب‌سایت خود، گوشه‌ای از گنجینه‌های کتاب‌های اهدایی به بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران را برای آگاهی و بهره‌گیری پژوهشگران و دوستداران کتاب به نمایش گذاشت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

نشست‌های شاهنامه‌پژوهی با خوانش دکتر محمود جعفری دهقی در کتابخانه و موزه ملی ملک

نشست‌های شاهنامه‌پژوهی با خوانش دکتر محمود جعفری دهقی در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، سلسله نشست‌های «شاهنامه‌پژوهی بر اساس نسخه‌های گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک» را با خوانش دکتر محمود جعفری دهقی، استاد فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشگاه تهران برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کارگاه آموزشی «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی» ویژه کودکان و نوجوانان

کارگاه آموزشی «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی» ویژه کودکان و نوجوانان کودکان و نوجوانان، با حضور در کارگاه آموزشی «آشنایی با نقوش هندسی در هنرهای اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک، می‌توانند با بیان و شیوه ساده، آموزه‌های نقش‌های هندسی را در فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی فرابگیرند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نمایشگاه «موزه ملک از نگاه من» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه «موزه ملک از نگاه من» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت نمایشگاه «موزه ملک از نگاه من» از مجموعه نقاشی‌های دسته‌ای از کودکان شش ساله تهرانی با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی بادبادک، هم‌زمان با هشتادمین سال‌روز وقف کتابخانه و موزه ملی ملک، در ساختمان این گنجینه گشایش یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 11 آبان 1396

توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 11 آبان 1396 خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به گردشگران و پژوهشگران ارجمند در روز پنج‌شنبه 11 آبان 1396 خورشیدی به دلیل جابه‌جایی درونی ساختمان به مدت یک روز متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

ایران؛ میزبان «هشتاد سالگی»

ایران؛ میزبان «هشتاد سالگی» پنج نمایشگاه فرهنگی- هنری، دربرگیرنده تصویرهای آثار موزه‌ای به مناسبت فرارسیدن سال‌روز هشتاد سالگی وقف کتابخانه و موزه ملی ملک و بنیان‌گذاری موزه ایران باستان (موزه ملی ایران)، در منظومه برنامه‌های «آیین هشتاد سالگی» در تهران و دیگر شهرهای ایران برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ آبان ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص